Paimennustulokset

Koirien tulokset voit lähettää sähköpostitse Webmasterille osoitteeseen: kennelkerho.kotisivut@gmail.com

Vuosi 2017

Australianpaimenkoira "Snowtime´s Deputy Sheriff"

Om. ja Ohj. Merja Tiainen

15.7.2017 ja 16.7.2017 Kitee paimennuskoe: naudat voittajaluokka 1. sija (15.7.) ja 2. sija (16.7.) / Betty Williams ja Sandra Zilch

Australianpaimenkoira "Snowtime´s Blackbird"

Om. ja Ohj. Merja Tiainen

16.7.2017 Kitee paimennuskoe: naudat alokasluokka hyväksytty koulutustunnus STDc / Betty Williams

Australianpaimenkoira "Snowtime´s Amaranth"

Om. ja Ohj. Merja Tiainen
16.7.2017 Kitee paimennuskoe: naudat alokasluokka hyväksytty koulutustunnus STDs 1st leg / Betty Williams, USA

Australianpaimenkoira "Justus Rio Bravo"

Om. ja Ohj. Merja Tiainen

15.7.2017 Kitee paimennuskoe: naudat voittajaluokka 2. sija / Sandra Zilch

Vuosi 2014

Australianpaimenkoira "Diamond Bluff Paris Texas"

Om. ja Ohj. Merja Tiainen

19.7.2014 paimennuskoe: lampaat voittajaluokka 75,5 p., 4. sija / Marti Parrish, USA

19.7.2014 paimennuskoe: naudat avoin luokka 77 p, 2. sija /  Marti Parrish, USA

20.7.2014 paimennuskoe: naudat avoin luokka 89 p, OTDc 1st leg 1.sija / Dana MacKenzie, USA

Australianpaimenkoira "Justus Rio Bravo"

Om. ja Ohj. Merja Tiainen

19.7.2014 Paimennuskoe: ankat avoin luokka 93 p, OTDd, 4. sija / Marti Parrish, USA, siirtyy voittajaluokkaan

19.7.2014 paimennuskoe: lampaat avoin luokka, 91,5 p, OTDs 1st leg, 3. sija / Dana MacKenzie, USA

20.7.2014 paimennuskoe: naudat alokasluokka 59 p / Dana MacKenzie, USA

20.7.2014 paimennuskoe: ankat, voittaja luokka, 30 p, 4.sija / Dana MacKenzie, USA

20.7.2014 paimennuskoe: lampaat avoin luokka 101 p., 3. sija, 2nd leg, OTDs / Marti Parrish, USA, siirtyy voittajaluokkaan High In Trial Open Class Dog 20.7.2014

australianpaimenkoira "Snowtime´s Deputy Sheriff"

Om. ja Ohj. Merja Tiainen

19.7.2014 paimennuskoe: lampaat alokas luokka 76 p, STDs, 3. sija / Dana MacKenzie, USA, siirtyy avoimeen luokkaan

19.7.2014 paimennuskoe: naudat alokasluokka, 69 p, STDc 1st leg, 3. sija / Marti Parrish, USA

19.7.2014 paimennuskoe: ankat avoin luokka, 88 p., OTDd 1st leg / Dana MacKenzie, USA,

20.7.2014 paimennuskoe: naudat alokasluokka, 84,5 p, STDc, 2. sija / Dana MacKenzie, USA, siirtyy avoimeen luokkaan

20.7.2014 paimennuskoe:  lampaat avoin luokka, 93 p, OTDs 1st leg, 3. sija / Marti Parrish, USA

20.7.2014 oaimennuskoe:  ankat avoin luokka, 89 p, OTDd, 2. sija / Dana MacKenzie, USA, siirtyy voittajaluokkaan

Vuosi 2013

Australianpaimenkoira Diamond Bluff Paris Texas

Om. ja ohj. Merja Tiainen

7.7.2013 voittajaluokka lampaat 4.

27.7.2013 voittajaluokka lampaat 2.

27.7.2013 avoin luokka naudat 4.

28.7.2013 voittajaluokka lampaat 4.

28.7.2013 avoin luokka naudat 3.

Australianpaimenkoira Justus Rio Bravo STDds OTDd 1st leg

Om. ja Ohj. Merja Tiainen

7.7.2013 alokasluokka lampaat legi, ei sijoitusta

7.7.2013, alokasluokka ankat, ei sij.

27.7.2013 alokasluokka ankat, legi, ei sijoitusta

28.7.2013 alokasluokka lampaat, legi, ei sijoitusta

28.7.2013 avoin luokka ankat, 1.

Australianpaimenkoira Snowtime´s Deputy Sheriff

Om. ja ohj. Merja Tiainen

7.7.2013 alokasluokka ankat 1.

27.7.2013 alokasluokka naudat 2.

27.7.2013 alokasluokka lampaat, legi (ei sijoitusta)

28.7.2013 alokasluokka naudat 3.

28.7.2013 avoin luokka ankat 3.

28.7.2013 alokasluokka lampaat, ei sij.