Näyttelytulokset

Koirien tulokset voit lähettää sähköpostitse Webmasterille osoitteeseen: kennelkerho.kotisivut@gmail.com

Ohjeet näyttelytulosten ilmoittamiseen löydät täältä:

Vuosi 2018

FCI 1 Lammas- ja karjakoirat

Shetlanninlammaskoira "Starsong Morning Afterglow"

Om. Satu Behm ja Sanna Kuitunen

14.1.2018 Lahti RN JUN ERI / Pirjo Aaltonen

Valkoinenpaimenkoira "Legra Akbo-Parchovany"

Om. Helena Valkeapää ja Ari Valkeapää

14.1.2018 Lahti RN AVO-EH AVK 4 / Paavo Mattila

3.3.2018 Juuka RN AVO-EH AVK 3 / Nina Janger

1.5.2018 Lahti RN AVO-EH AVK 4 / Hilkka Salohalla

5.5.2018 Parikkala RN AVO-ERI AVK I / Elena Ruskovaara

26.5.2018 Keuruu RN AVO-ERI AVK 2 / Jari Laakso

27.5.2018 Joensuu KR AVO-ERI AVK I / Jadranka Mijatovic

16.6.2018 Reisjärvi RN AVO-ERI AVK 2 PN 2 SA VARASERT / Paavo Mattila

30.6.2018 Tuusniemi RN AVO-ERI AVK 2 / Vytautas Baranauskas

7.7.2018 Juva KR AVO-ERI AVK I / Anneli Sutela

14.7.2018 Mäntsälä KR AVO-EH AVK 2 / Marja Talvitie

15.7.2018 Laukaa KR AVO-EH AVK 2 / Andreou Constantinos

28.7.2018 Mikkeli KV AVO-ERI AVK I / Leif Lehmann Jörgensen

3.8.2018 Kuopio KR AVO-EH AVK 2 / Marianne Holm

5.8.2018 Luumäki RN AVO-ERI AVK I / Dina Korna

11.8.2018 Lappeenranta RN AVO-ERI AVK I / Päivi Eerola

18.8.2018 Kouvola KR AVO-ERI AVK 2 PN 3 SA / Pirjo Aaltonen

19.8.2018 Heinola KR AVO-ERI AVK I / Carin Åkesson

25.8.2018 Mikkeli RN AVO-ERI AVK I PN I SA VSP SERT / Aire-Piret Pärn

FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

Lapinporokoira "Cossaks Mystic Maare"

Om. Carita Toivanen

28.1.2018 Kuopio ER AVO ERI AVK1 PN2 SA SERT MVA / Esa Ruotsalainen

17.3.2018 Joensuu RN VAL-ERI VAK1 PN3 SA / Markku Kipinä

7.4.2018 Savonlinna RN VAL-ERI VAK1 SA PN1 ROP / Jaana Hartus

14.4.2018 Pertunmaa RN VAL-ERI VAK1 SA PN1 ROP / Mari Pajakoski

26.5.2018 Joensuu KV VAL-ERI VAK1 SA PN1 CACIB ROP / Pekka Teini

Lapinporokoira "Cossaks Valiantic Verla"

Om. Carita Toivanen

28.1.2018 Kuopio ER PEN4 KP / Esa Ruotsalainen

17.3.2018 Joensuu RN JUN-EH JUK2 / Markku Kipinä

7.4.2018 Savonlinna RN JUN-ERI JUK1 / Jaana Hartus

14.4.2018 Pertunmaa RN JUN-EH JUK4 / Mari Pajakoski

26.5.2018 JOENSUU KV JUN-ERI JUK2 SA PN4 VASERT / Pekka Teini

Chow Chow C.I.B FI & EE & LV MVA HeW-12 TLNW-13 VV-16 VV-17 HeVW-17 PMVV-17 "Freedom Fighter Lietuvos Liutas "

Om. Jussi Muukkonen

24.3.2018 Lahti KV VET ERI VEK 1 SA PU 1 ROP-VET ROP / George Schogol, Georgia

1.4.2018 Imatra KRVET ERI VEK SA PU 2 ROP-VET / Miodrag Vretenicic, Montenegro

6.5.2018 Tampere KV VET ERI VEK 1 SA PU 3 ROP-VET / Peter Harsanyi, Unkari (0+0) 4+9

26.5.2018 Joensuu KV VET EH VEK 1 / Harto Stockmari

27.5.2018 Joensuu KR VET ERI VEK 1 SA PU 1 ROP-VET ROP / Elena Agafonova, Italia

FCI8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

Espanjanvesikoira BALT JMVA EE JMVA LT JMVA LT JMVA BALTJV-17 JV-17 HEJW-17 "APRIL DESIGN ULULANDO A LA LUNA"

Om. Jatta Kaskinen

20.1.2018 Turku KV, NUO ERI NUK1 SA PU1 VSP CACIB SERT / Lena Danker-Höglund

13.5.2018 Tuusula RN, NUO ERI NUK1 SA PU1 ROP SERT RYP-2 / Tuus Van Adrichem Boogaert-Kwint NED

26.5.2018 Joensuu KV, NUO ERI NUK1 SA PU2 SERT / Birte Scheel DEN

27.5.2018 Joensuu KR, NUO ERI NUK1 SA PU2 SERT / Ferdinando Asnaghi ITA

9.6.2018 Forssa KR, NUO EVA / Vesa Lehtonen

10.6.2018 Tampere ER, NUO ERI NUK2 SA / Francisco Salvador Janeiro POR

Espanjanvesikoira C.I.B FI MVA SE MVA EE MVA LT MVA LV MVA BALT MVA V-15 SEV-16 EEV-17 V-17 "APRIL DESIGN EENY MEENY MINY MO"

Om. Jatta Kaskinen

9.6.2018 Forssa KR, VAL ERI VAK1 SA PN3 / Vesa Lehtonen

10.6.2018 Tampere ER, VAL ERI VAK2 SA PN2 / Francisco Salvador Janeiro POR

Vuosi 2017

FCI 1 Lammas- ja karjakoirat

Beauceron "Myöhän Caroliina"

15.4.2017 Imatra KV AVO ERI AVK2 / Paul Stanton

23.4.2017 Outokumpu RN AVO ERI AVK1 / Carl-Gunnar Stafberg

16.9.2017 Äänekoski RN KÄY ERI KÄK1 / Lena Danker-Höglund

Welsh corgi pembroke "C.I.B FI MVA SE MVA EE MVA Haywire's Blues For Alice"

Om. Henna Kapanen

22.9 Helsinki kr ERI VEK1 VSP VET / Ravn Jesper

9.9 Muurame rn ERI SA VEK2 / Ejima Chie

14.10 Jyväskylä KV ERI VEK1 VSP VET / Francesco Cochetti
15.10 Jyväskylä KV ERI SA VEK2 / Jan Ebels
8.12 Helsinki KV EH VEK2 / Helgesen Svein Bjarne
9.12 Helsinki KV ERI SA VEK2 / Haapaniemi Elina
10.12 Helsinki KV ERI SA VEK3 / Monteiro Rui Alves

Welsh corgi pembroke "FI MVA Haywire's Keep On Winning"

Om. Henna Kapanen

20.5 Hamina KV ERI SA VAK1 / Ahlman-Stocmari Tanya

10.6 Alavus KR ERI SA VAK4 / Tuula-Maija Tammelin

Welsh corgi pembroke "Haywire's Updated Edition"

Om. Henna Kapanen

15.1 Lahti RN ERI JUK1 SA PU2 SERT / Pirjo Aaltonen

25.3 Lahti KV ERI JUK2 / Sandberg Gunilla
15.4 Imatra KV ERI JUK3 / Wilberg Knut Sigurd
1.5 Lahti RN ERI JUK1 SA PU1 SERT ROP RYP3 / Jűrgens Linda, Tenson Helin
13.5 Varkaus KR ERI JUK1 SA PU1 SERT VSP / Cochetti Francesco
20.5 Hamina KV ERI JUK2 SA PU4 / Ahlman-Stcmari Tanya
10.6 Alavus KR ERI JUK1 SA / Tammelin Tuula-Maija
17.6 Kotka KV ERI JUK3 / Foley Josie
18.6 Kouvola ER EH / Rees Amanda
1.7 Tuusula KR ERI JUK2 SA PU3 VASERT / Rautala Eeva
8.7 Mikkeli KR ERI JUK1 SA PU1 SERT ROP RYP2 / Nilsson Kurt
22.7 Porvoo RN ERI JUK1 SA PU1 SERT ROP RYP1 BIS1 / Jűrgens Linda, Korna Dina, Finne Leni
5.8 Valkeakoski KR ERI JUK1 SA PU3 VASERT / Tenson Helin
12.8 Luumäki RN ERI JUK1 SA PU2 SERT / Löfman Tarja
13.8 Joensuu KR ERI JUK2 SA PU3 VASERT / Smith Anne
19.8 Helsinki RN ERI JUK2 SA PU3 VASERT / Birk Carsten
26.8 Janakkala KR ERI JUK1 SA PU2 VASERT / Kochan Anna
2.9 Helsinki KR ERI NUK2 SA PU2 VASERT / Ravn Jesper
9.9 Muurame RN ERI JUK1 SA PU3 SERT / Ejima Chie
14.10 Jyväskylä KV ERI NUK2 SA / Cochetti Francesco
15.10 Jyväskylä KV ERI NUK1 SA PU1 SERT CACIB VSP / Jan Ebels
8.12 Helsinki KV ERI NUK3 SA / Helgesen Svein Bjarne
9.12 Helsinki KV ERI NUK2 SA / Haapaniemi Elina
10.12 Helsinki KV ERI NUK1 SA PU3 SERT / Monteiro Rui Alves

Valkoinenpaimenkoira "Legra Akbo Parchovany"

9.9.2017 Muurame RV AVO EH AVK1 / Jean Lawless

15.10.2017 Jyväskylä KV AVO EH AVK3 / Tamas Jakkel

28.10.2017 Seinäjoki KV AVO EH AVK1 / Refek Hadzic

Shetlanninlammaskoira "Starsong Morning Afterglow"

Om. Satu Behm ja Sanna Kuitunen

12.8.2017 Joensuu KV PEN ROP KP / Marion Ten Cate

13.8.2017 Joensuu KR PEN ROP KP / Anne Smith

14.10.2017 Jyväskylä KV JUN EH / Kevin Young

Belgianpaimenkoira tervueren "Ar´tfulfox´s My Miss Melody "

Om. Tiina Luukkonen

15.1.2017 Lahti RN JUN H / Tarja Löfman

15.4.2017 Imatra KV NUO EH NUK1 / Maija Mäkinen

10.6.2017 Laukaa EN NUO H / Sandra Dubach

12.8.2017 Joensuu KV AVO EH / Griol Michel

9.9.2017 Muurame RN AVO EH AVK2 / Jean Lawless

Belgianpaimenkoira groenendael "Ar`tfulfox´s Black Amethyst"

Om. Tiina Luukkonen

15.1.2017 Lahti RN AVO EH AVK4 / Tarja Löfman

15.4.2017 Imatra KV AVO ERI AVK2 / Maija Mäkinen

10.6.2017 Laukaa EN AVO ERI AVK1 PN2 SA SERT / Jean-Louis Vandenbenden

12.8.2017 Joensuu KV AVO ERI AVK4 SA / Griol Michel

9.9.2017 Muurame RN AVO EH AVK3 / Jean Lawless

Australianpaimenkoira LT MVA LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA "AUSTRIAN DREAM DEJA VU"

Om. Mia Putkonen

18.2.2017 Valmiera, Latvia ERI1 SA JUN-SERTI ROP-JUN PN1 ROP

19.2.2017 Valmiera, Latvia ERI1 SA JUN-SERTIROP-JUN PN1 ROP

25.3.2017 Lahti KV NUO ERI NUK2 SA / Charlott Sandberg

23.4.2017 Outokumpu RN NUO ERI NUK1 ROP PN1 SA SERT RYP2 / Markku Kipinä

1.7.2017 Tuusniemi RN NUO ERI NUK1 ROP PN1 SA SERT RYP3 / Tomas Rohlin

8.7.2017 Mikkeli KR NUO ERI NUK1 ROP PN1 SA SERT RYP1 / Tarja Löfman

19.8.2017 Tallinna, Viro ERI1 SA

20.8.2017 Tallinna, Viro ERI1 SA PN4

28.10.2017 Seinäjoki KV NUO ERI NUK1 PN4 SA VASERT CACIB / Tomas Rohlin

3.12.2016 Alytus, Liettua ERI1 SA JUN-SERT ROP-JUN PN1 ROP RYP-3

4.12.2016 Alytus, Liettua ERI1 SA JUN-SERT ROP-JUN PN1 ROP RYP-3

9.12.2017 Helsinki KV (Pohjoismaiden Voittaja) AVO ERI / Herdis Hallmarsdottir

16.12.2017 Vilna, Liettua ERI1 SA SERT

17.12.2017 Vilna, Liettua ERI1 SA SERT

Australianpaimenkoira "Damani Dream Good Luck"

Om. Mia Putkonen

9.12. 2017 Helsinki Puppy Show 2017 ROP-PEN KP RYP-3 pentu

10.12.2017 Helsinki Voittaja Puppy Show 2017 ROP-PEN KP RYP1 BIS3 pentu

FCI 2 Pinserit, snautserit, molossityyppiset ja sveitsinpaimenkoirat

Bokseri FI MVA "Harri von Inis Vitrin"

12.8.2017 Joensuu KV KÄY ERI1 SA PU4 VACA / Robbins Janelle

Kääpiösnautseri "Faustkämpfen Remus in White"

Om. Minna Laamanen

15.4.2017 Imatra KV JUN ERI JUK1 PU2 SA SERT / Cristian Stefanescu

13.5.2017 Varkaus KR JUN EI JUK1 PU1 SA SERT ROP / Jo Schepers

12.8.2017 Joensuu KV NUO ERI NUK1 / Katja Rozman

9.12.2017 Pohjoismaiden voittaja 2017 NUO ERI NUK1 / Anders Tunold-Hanssen

10.12.2017 Voittaja 2017 NUO ERI NUK1 PU3 SA VASERT / Guido Schäfer

Bernhardinkoira pk C.I.B FI MVA SE MVA RU MVA RKFV HeW-12 V-15 "Mironbell's Lord Alejandro "

Om. Ulla Silvennoinen

15.04.2017 Imatra KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP / Stefanescu Cristian

29.04.2017 Tohmajärvi RN VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP4 / Tarjan Annemaria

20.05.2017 Hamina KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP RYP4 / Zake Ligita

17.06.2017 Kotka KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP / Foley-Duggan Anita

08.07.2017 Mikkeli KR VAL ERI2 SA PU2 / Tevalin Kirsi

12.08.2017 Joensuu KV VAL ERI1 / Rozman Katja

13.08.2017 Joensuu KR VAL ERI1 SA PU1 ROP / Robbins Janelle

26.08.2017 Mäntyharju KR VAL ERI1 SA PU1 ROP / Jokisilta Hannele

02.09.2017 Helsinki KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP / Östlund-Holmsten Maritha

14.10.2017 Jyväskylä KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP RYP2 /Santamaria Ossorio Manuel

15.10.2017 Jyväskylä KV VAL ERI2 SA PU2 VACACIB / Drobnjak Darko

08.12.2017 Helsinki KV VAL ERI3 / Bardet Joelle

09.12.2017 Helsinki KV VAL ERI3 SA / Skalin Bo

FCI 3 Terrierit

Cairnterrieri ”Bewille’s Grand Slam”

om. Maija Koiranen

14.1.2017 Kajaani KV AVO-ERI AVK3 SA / Palosaari Juha

25.3.2017 Lahti KV AVO-ERI AVK2 / Munkvall Anna-Lena

6.5.2017 Sulkava RN AVO-ERI AVK1 /Mäkinen Maija

13.5.2017 Varkaus KR AVO-ERI AVK3 / Delmar Ross

10.6.2017 Pieksämäki RN AVO-ERI AVK2 PU2 SA VARASERT / Sainio Kirsi

8.7.2017 Mikkeli KR AVO-ERI AVK1 PU3 SA SERT / Klaas Anne

11.8.2017 Polvijärvi ERIKN ERI AVO-ERI AVK3 SA /Miller Peter

12.8.2017 Joensuu KV AVO-ERI AVK3 / Loft Ginette

13.8.2017 Joensuu KR AVO-ERI AVK3 SA / Connolly Morag

8.10.2017 Hämeenlinna RN AVO-ERI AVK1 SA VARASERT / Tonkson-Koit Helen

14.10.2017 Jyväskylä KV AVO-ERI AVK1 PU3 SA SERT MVA / Juutilainen Saija

15.10.2017 Jyväskylä KV AVO-ERI AVK1 SA / Eerola Päivi

Cairnterrieri ”No Copyright The Way You Look Tonight”

om. Maija Koiranen

22.7.2017 Lahti EPN PEK2 KP / Viirtelä Tarmo

11.8.2017 Polvijärvi ERIKN PPEN4 / Miller Peter

8.10.2017 Hämeenlinna RN PEK1 KP ROP / Tonkson-Koit Helen

14.10.2017 Jyväskylä KV PEN3 / Juutilainen Saija

15.10.2017 Jyväskylä KV PEN2 / Eerola Päivi

Cairnterrieri "Northern Island Moonlight Lily"

Om. Marianne Karjalainen

15.4.2017 Lappeenranta KV NUO EH NUK3 / Wilberg Knut Sigurd

6.5.2017 Sulkava RN NUO ERI NUK1 / Maija Mäkinen

13.5.2017 Varkaus KR NUO ERI NUK2 / Ross Delmar

1.7.2017 Tuusniemi RN NUO ERI NUK1 SA / Zake Ligita

Cairnterrieri "Norhern Island Amaranth Ice Crystal"

Om. Marianne Karjalainen

22.07.2017 Lahti EPN PEK1 KP VSP / Tarmo Viirtelä

20.08.2017 Heinola KR PEK2 KP / Helena Peterzens
16.09.2017 Tampere RN PEK1 KP ROP / Monica Vikner- Stafberg
25.11.2017 Tampere KR JUN ERI JUK1 / Pirjo Hjelm

Cairnterrieri "Northern Island Ice Foxy Lady"

Om. Marianne Karjalainen

19.08.2017 Kouvola KR PEK1 KP ROP / Anne Sume

FCI 4 Mäyräkoirat

FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

Chow Chow C.I.B FI & EE & LV MVA HeW-12 TLNW-13 VV-16 VV-17 HeVW-17 PMVr Lietuvos Liutas "V-17 "Freedom Fighte

Om. Jussi Muukkonen

21.1.2017 Turku KV VET ERI VEK 1 SA ROP-VET PU 1 ROP /Jean-Jacques Dupas, Ranska

25.3.2017 Lahti KV VET ERI VEK 1 SA PU 2 ROP-VET / Eeva Resko

15.4.2017 Lappeenranta KV VET ERI VEK 1 SA ROP-VET PU 2 / Arvid Göransson, Ruotsi

6.5.2017 Tampere KV VET ERI VEK 1 SA ROP-VET PU 1 ROP / Marija Kavcic, Slovenia

13.5.2017 Varkaus KR VET ERI VEK 1 SA PU1 ROP-VET ROP / Konstantinos Andreou, Kypros

26.5.2017 Liettua, Moletai FCI 5 Club Show VET EXC 2 / Vija Klucniece, Latvia

27.5.2017 Liettua, Moletai Baltic Winner 2017 KV CH EXC 1 LT CAC / Lenka Frncova, Tsekin tasavalta

28.5.2017 Liettua, Moletai KV CH EXC 1 LT CAC / Ishikawa Ichiro, Japani

5.8.2017 Ojakkala ENLY VET ERI VEK 2 SA PU 4 / Paolo Gusberti, Sveitsi

12.8.2017 Joensuu KV VET ERI VEK 1 SA PU 1 ROP-VET ROP / Dan Ericsson, Ruotsi

13.8.2017 Joensuu KR VET ERI VEK 1 SA PU 1 ROP-VET ROP / Markku Mähönen

15.10.2017 Jyväskylä KV VET ERI VEK 1 SA PU 3 ROP-VET / Annukka Paloheimo

25.11.2017 Tampere KR VET ERI VEK 1 SA PU 2 ROP-VET / Harto Stockmari

26.11.2017 Tampere KV VET EH VEK 1 / Audrone Babianskiene, Liettua

8.12.2017 Helsinki Winner 2017 VET ERI VEK 1 SA PU 2 ROP-VET HeVW-17 / Gunnar Nymann, Tanska

9.12.2017 Pohjoismaiden Voittaja 2017 VET ERI VEK 1 SA PU 2 ROP-VET PMVV-17 / Simon Sim, Filippiinit

10.12.2017 Voittaja 2017 VET ERI VEK 1 VV-17 ROP-VET / Marja Talvitie

Lapinporokoira "Poroporvarin Juhannuspupu"

Om. Heidi Kemppainen

27.5.2017 Savonlinna RN AVO ERI1 AVK1 / Kirsi Honkanen

Lapinporokoira "Saana"

Om. Heidi Kemppainen

29.1.2017 Kuopio EN NUO HYL / Pekka Teini

6.5.2017 Sulkava RN NUO EH NUK2 / Markku Kipinä

27.5.2017 Savonlinna RN NUO EH NUK2 / Kirsi Honkanen

Lapinporokoira FI MVA SE MVA JV-10 "Poropeukalon Sokeri-Jussi"

Om. Heidi Kemppainen

29.1.2017 Kuopio EN VAL EH VAK1 / Pekka Teini

6.5.2017 Sulkava RN VAL ERI VAK1 / Markku Kipinä

22.10.2017 Kouvola RN VAL EH VAK1 / Maija Lehtonen

Lapinporokoira "Cossaks Mystic Maare"

Om. Carita Toivanen

29.1.2017 Kuopio ER AVO ERI AVK1 / Pekka Teini

23.4.2017 Outokumpu RN AVO ERI AVK1 PN3 SA / Jari Fors
9.9.2017 Muurame RN AVO EH AVK3 / Leila Kärkäs
15.10.2017 Jyväskylä KV AVO H / Erja Nummi
8.12.2017 Helsinki KV AVO EH / Markku Kipinä
9.12.2017 Helsinki KV AVO ERI AVK1 SA VASERT / Saara Sampakoski
10.12.2017 Helsinki KV AVO EH AVK4 / Elina Haapaniemi

Lapinporokoira "Cossaks Valiantic Verla"

Om. Carita Toivanen

9.12 Helsinki KV PENN3 KP / Jussi Liimatainen

Jämtlanninpystykorva "Tuisku"

Om. Merja Tuomisto-Mielonen

21.1.2017 Ilomantsi RN JUN ERI JUK1 / Jari Fors

29.12017 Kuopio erikoisnäyttely JUN ERI JUK3 / Matti Palojärvi

15.4.2017 Imatra KV JUN ERI JUK1 SA PU1 SERT VSP / Riitta Niemelä

6.5.2017 Sulkava RN JUN ERI JUK1 SA PU2 VASERT / Sakari Poti

13.5.2017 Varkaus KV JUN EH JUK2 / Mari Lackman

27.5.2017 Kerimäki RN JUN ERI JUK2 SA PU3 VASERT /Auli Haapiainen-Liikanen

12.8.2017 Joensuu KV JUN ERI JUK1 SA PU2 VASERT / Dan Ericsson, Ruotsi

FCI 6 Ajavat ja Jäljestävät koirat

Suomenajokoira "Myllyjoensuun Viki"

Om. Matti Mikkonen

6.5.2017 Sulkava RN JUN ERI JUK2 SA / Sakari Poti

7.5.2017 Savitaipale RN JUN ERI JUK1 SA PU3 /Sakari Poti

13.5.2017 Varkaus KR JUN ERI JUK2 / Mari Lackman

27.5.2017 Savonlinna RN JUN ERI JUK1 / Kirsi Honkanen

10.6.2017 Heinävesi RN JUN ERI JUK2 / Paavo Mattila

8.7.2017 Mikkeli KR JUN EH JUK2 / Auli Haapiainen-Liikanen

19.8.2017 Kouvola KR NUO EH NUK2 / Pekka Teini

20.8.2017 Heinola KR NUO ERI NUK1 SA PU3 /Kirsi Nieminen

FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

Espanjanvesikoira BALT JMVA EE JMVA LT JMVA LV JMVA BALTJV-17 HEJV-17 JV-17 "April Design Ululando a La Luna"

Om. Jatta Kaskinen

19.3.2017 Korpilahti RN JUN ERI JUK1 SA PU2 SERT / Markku Kipinä
15.4.2017 Hirvensalmi RN JUN ERI JUK1 SA PU2 VASERT / Paula Rekiranta
6.5.2017 Sulkava RN JUN ERI JUK1 SA PU1 SERT ROP RYP4 / Paavo Mattila
13.5.2017 Varkaus KR JUN ERI JUK1 SA PU2 SERT / Jo Schepers NED
27.5.2017 Moletai, Liettua KV JUN ERI JUK1 jSERT ROP-JUN -> Balt JV-17 / Marko Lepasaar EST
28.5.2017 Moletai, Liettua KV JUN ERI JUK1 jSERT ROP-JUN ROP RYP1 -> Lt JMVA / Bertil Lundgren SWE
2.6.2017 Harju mk, Viro RN JUN ERI JUK1 SA jSERT ROP-JUN PU1 ROP RYP2 BIS-JUN1 -> Ee JMVA / ROP&BIS-JUN Birte Scheel DEN /RYP Leni Finne
4.6.2017 Tallinna, Viro KV JUN ERI JUK2 SA / Linda Jürgens EST

12.8.2017 Ristiina RN, JUN ERI JUK1 SA PU1 SERT VSP / Paula Rekiranta

2.9.2017 Helsinki KR, JUN ERI JUK1 SA PU2 SERT / Maritha Östlund-Holmsten, SWE
7.10.2017 Hyvinkää ER, JUN ERI JUK1 SA PU2 SERT / Jose Romao Pereira Silva, POR
14.10.2017 Valmiera, Latvia NAT, JUN ERI JUK1 PU1 jSERT -> LT JMVA & BALT JMVA, VSP / Jose Vidal Montero, ESP
15.10.2017 Valmiera, Latvia NAT, JUN ERI JUK1 SA PU2 / Goran Gladic, SRB
21.10.2017 Lohja Vesikoirat ER JUN ERI JUK1 SA PU4 VASERT / Rune Fagertsröm
26.11.2017 Tampere KV NUO ERI NUK1 SA PU1 ROP SERT CACIB / Paavo Mattila
8.12.2017 Helsinki KV JUN ERI JUK1 SA PU3 SERT -> HeJV-17 / Elina Haapaniemi
9.12.2017 Helsinki KV JUN ERI JUK2 SA / Rune Fagerström
10.12.2017 Helsinki KV JUN ERI JUK1 SA VASERT -> JV -17 / Elena Adamovskaja RUS

Espanjanvesikoira C.I.B BALT MVA FI MVA SE MVA EE MVA LT MVA LV MVA V-15 SEV-16 EEV-17 V-17 "April Design Eeny Meeny Miny Mo"

Om. Jatta Kaskinen

19.3.2017 Korpilahti RN VAL ERI VAK1 SA PN2 / Markku Kipinä
6.5.2017 Sulkava RN VAL ERI VAK1 SA PN2 / Paavo Mattila
27.5.2017 Moletai, Liettua KV VAL ERI VAK2 PN2 vaCACIB / Marko Lepasaar EST
28.5.2017 Moletai, Liettua KV VAL ERI VAK1 PN1SERT CACIB VSP -> C.I.B, LT MVA / Bertil Lundgren SWE
2.6.2017 Harju mk, Viro RN VAL ERI VAK1 SA PN1 SERT VSP -> EE MVA / Birte Scheel DEN
4.6.2017 Tallinna, Viro KV VAL ERI VAK1 SA PN1 CACIB VSP -> EeV-17 / Linda Jürgens EST

2.9.2017 Helsinki KR, VAL ERI VAK1 SA PN2 / Maritha Östlund-Holmsten, SWE
7.10.2017 Hyvinkää ER, VAL ERI VAK1 SA PN3 / Jose Romao Pereira Silva, POR
14.10.2017 Valmiera, Latvia NAT, VAL ERI VAK1 SA PN1 SERT -> LT MVA & BALT MVA, PN1 ROP, RYP3 / Jose Vidal Montero, ESP/ RYP Goran Gladic, SRB
15.10.2017 Valmiera, Latvia NAT, VAL ERI VAK1 SA PN1 ROP RYP3 / Goran Gladic, SRB /RYP Jose Vidal Montero, ESP
21.10.2017 Lohja Vesikoirat ER VAL EH / Jose Homem De Mello
8.12.2017 Helsinki KV VAL ERI VAK2 SA PN2 / Elina Haapaniemi
9.12.2017 Helsinki KV VAL ERI VAK2 SA / Rune Fagertsröm
10.12.2017 Helsinki KV VAL ERI VAK1 SA PN1 VSP CACIB -> V-17 / Elena Adamovskaja RUS

FCI 9 Seurakoirat ja kääpiökoirat

WLhasa apso C.I.B FI MVA SE MVA EE MVA LT MVA RU MVA RKFV "Chic Choix La Grande Dame"

Om. Titta Vauhkonen

10.06.2017 Pieksämäki RN VAL-ERI VAK1 PN1 SA ROP/ Jenna Leino

08.07.2017 Mikkeli KR VAL-ERI VAK1 PN2 SA / Jari Partanen
30.07 2017 Kajaani RN VAL-ERI VAK1 PN2 SA / Marie Butler
12.08.2017 Joensuu KV VAL-ERI VAK1 PN3 SA / Lisa Molin
19.08.2017 Velikiy Novgorod KV VAL-ERI VAK1 PN1 VSP CACIB = C.I.B / Shamil Abrakimov

Lhasa apso "Tza-ma's Afrodites Child"

Om. Titta Vauhkonen

30.04.2017 Tohmajärvi RN NUO-EH NUK1 / Annamaria Tarjan

06.05.2017 Mikkeli RN NUO-EH NUK1 / Tuula Plathan
13.05.2017 Varkaus KR NUO-EH NUK1 / Paola Micara Watten
27.05.2017 Viipuri KR NUO-ERI NUK1 ON1 SA VSP SERT / Valentina Stiklius
10.06.2017 Pieksämäki RN NUO-EH NUK1 / Jenna Leino
08.07.2017 Mikkeli KR NUO-EH NUK1 / Jari Partanen
30.07.2017 Kajaani RN NUO-ERI NUK1 PN3 SA VASERT / Marie Butler
30.09.2017 Pietari KR AVO-ERI AVK1 PN1 SA ROP SERT / Olga Gracheva

Lhasa apso "Langpelz Wilhelm"

Om. Titta Vauhkonen

29.10.2017 Lahti KR PEN1 ROP KP / Eeva Resko

Vuosi 2016

FCI 1 Lammas- ja karjakoirat (paitsi sveitsinpaimenkoirat)

Belgianpaimenkoira groenendael "Ar`tfulfox´s Black Amethyst"

Om. Tiina Luukkonen

27.2.2016 Tuusniemi RN AVO EH AVK 4 / Antonio Di Lorenzo,

5.5.2016 Kangasniemi KR AVO ERI AVK 2 / Yvonne Brink

28.5.2016 Joensuu KV AVO EH AVK 4 / Tino Pehar

2.7.2016 Rantasalmi KR AVO ERI AVK 1 SA PN 3 / Soile Bister

Belgianpaimenkoira groenendael "Glenhouse´s Adorable Liar"

Om. Laura Hirvonen

28.5.2016 Joensuu KV AVO ERI AVK2 PN3 SA / Tino Pehar

Belgianpaimenkoira tervueren "Ar´tfulfox´s My Miss Melody "

Om. Tiina Luukkonen

18.9.2016 Hyvinkää RN JUN ERI JUK 1 SA PN 3 VASERT / Maija Mäkinen

Welsh corgi pembroke "Haywire's Updated Edition"

Om. Henna Kapanen

Tampere 11.9.2016 PEK 1 ROP ja RYP 1

Lahti 23.10.2016 PEK 1 VSP

10.12.2016 PEK 1, KP, VSP

11.12.2016 PEK 1, KP, ROP, RYP 1

FCI 2 Pinserit, snautserit, molossityyppiset ja sveitsinpaimenkoirat

Bernhardinkoira pitkäkarvainen "Mironbell`s Lord Alejandro"

Om. Ulla Silvennoinen

26.03.2016 Imatra KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP RYP1 BIS4 / Klein Dagmar / Klein Dagmar/ Finne Leni

30.04.2016 Tampere KV VAL ERI1 SA PU2 CACIB / Lawless Paul

05.05.2016 Kangasniemi VAL ERI1 SA PU1 ROP /Brink Yvonne

28.05.2016 Joensuu KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP / Manton Des

29.05.2016 Joensuu KR VAL ERI1 SA PU1 ROP /Kimmo Mustonen

18.06.2016 Kotka KV VAL ERI2 SA PU2 VARACA /Junehall Petra

02.07.2016 Rantasalmi KR VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP1 BIS4 / Soile Bister/ Juta Haranen/ Soile Bister

13.08.2016 Mikkeli RN VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP2 /Juta Haranen / Harto Stockmar

29.10.2016 Lahti KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP / Lysgaard Rune

10.12.2016 Helsinki KV VAL ERI3 SA /Johansson Karl-Erik

11.12.2016 Helsinki KV VAL ERI1 SA PU4 /Mustonen Kimmo

Bokseri "Harri von Inis Vitrin"

Om. Nita Kekäläinen

26.3.2016 Imatra KV: AVO ERI AVK2 / Klein Dagmar

Leonberginkoira "Teamaides qubic quandango"

Om. Eveliina Kokki ja Olavi Itkonen

Imatra 26.3.2016 VAL ERI VAK3 SA / PUTKONEN JUHA

Helsinki 11.12.2016 KV VET ERI VEK2 / FAGERSTRÖM RUNE

Helsinki 10.12.2016 KV VET ERI VEK1 SA, VET VSP veteraanivoittaja 2016 / YLÄ-MONONEN SATU

Leonberginkoira "Pihlatuulen syysmyrsky"

Om. Eveliina Kokki & Olavi Itkonen

Tallinna 20.8.2016 KV VAL ERI VAK1 PU1, VSP, SERTI, CACIB / POZHINOVSKI PERO

Mikkeli 13.8.2016 RN VAL ERI VAK2 PU3 SA / AALTONEN PIRJO

Kuopio 7.8.2016 KV VAL EH / ENGH ESPEN

Kuopio 6.8.2016 KV VAL-ERI / NILSSON KURT

Kuopio 5.8.2016 KV VAL-EH / DANKER LENA

Helsinki 23.7.2016 KR VAL ERI / SANDBERG CHARLOTT

Rantasalmi 2.7.2016 KR VAL ERI VAK2 / BISTER SOILE

Alavus 11.6.2016 KR VAL ERI VAK3 / SALMI-AALTO TEIJA

Joensuu 29.5.2016 KR VAL ERI VAK2 PU3 SA / BORKOWSKI TOMASZ

Joensuu 28.5.2016 KR VAL ERI VAK4 / MANTON DES

FCI 3 Terrierit

Cairnterrieri "Bewille's Grand Slam"

om. Maija Koiranen

27.2.2016 Tuusniemi RN JUN-ERI JUK2 / Leni Finne

2.4.2016 Lahti KV JUN-ERI JUK2 / Tanya Ahlman-Stockmari

5.5.2016 Kangasniemi KR JUN-EH JUK2 / Maret Kärdi

2.7.2016 Rantasalmi KR NUO-EH NUK1 / Tarmo Viirtelä

4.9.2016 Hammaslahti RN NUO-ERI NUK3 SA / Tarmo Viirtelä

1.10.2016 Tuulos RN NUO-ERI NUK1SA SERT / Kirsi Nieminen

12.11.2016 Jyväskylä INT KV NUO-ERI NUK1SA VASERT / Ronald Irving

Cairnterrieri "Kaivomäen Amaranth Gingerline"

Om. Marianne Karjalainen

1.10.2016 Hämeenlinna RN VAL ERI VAK 2 SA PN 4 / Kirsi Nieminen

Cairnterrieri "Northern Island Moonlight Lily"

Om. Marianne Karjalainen

9.1.2016 Helsinki PEN 2 KP PN 2 / Kimmo Mustonen

17.1.2016 Lahti EPN PPEN 2 / Pirjo Aaltonen

13.2.2016 Lahti EPN PEN 1 KP PN 1 VSP / Pauliina Sjöholm

27.2.2016 Tuusniemi RN PEN 1 KP PN 1 VSP / Leni Finne

5.3.2016 Kouvola EPN PEN 1 KP ROP RYP-3 / Marja Talvitie

12.3.2016 Jyväskylä EPN PEN 1 KP PN 2 / Markku Kipinä

26.3.2016 Imatra KV PEN 1 KP VSP / Tino Pehar

2.4.2016 Lahti KV PEN 1 KP VSP / Tanya Ahlman-Stockmari

24.4.2016 Ruovesi RN JUN EH JUK 2 / Marjatta Pylvänäinen- Suorsa

30.4 Tampere KV JUN H / Kurt Nilsson

5.5 Kangasniemi KR JUN H / Maret Kärdi

21.5. Helsinki KV JUN EH JUK 3 / Siret Lepasaar

28.5 Joensuu KV JUN EH JUK 3 / Collette Muldoon

29.5 Joensuu KR JUN EH JUK 3 / Maite Gonzalbo

4.6 Jämsä KR JUN ERI JUK 2 / George Schogol

11.6 Tammela KR JUN ERI JUK 2 / Nemanja Jovanovic

2.7 Rantasalmi KR JUN ERI JUK 3 / Tarmo Viirtelä

9.7 Pieksämäki RN JUN ERI JUK 2 SA / Anne Klaas

24.7 Pihtipudas RN JUN EH JUK 2 / Maija Mäkinen

30.7 Pori KV JUN ERI JUK 3 / Kresten Scheel

13.8 Mikkeli RN JUN EH JUK 1 / Harto Stockmari

20.8 Kouvola KR JUN ERI JUK 2 / Zoran Brankovic

4.9 Hammaslahti RN JUN ERI JUK 2 / Tarmo Viirtelä

1.10.2016 Hämeenlinna RN JUN EH JUK 3 / Kirsi Nieminen

12.11.2016 Jyväskylä KV NUO ERI NUK 4 / Ronald Irving


FCI 4 Mäyräkoirat

FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

Chow Chow C.I.B FI & EE & LV MVA HeW-12 TLNW-13 VV-16 "Freedom Fighter Lietuvos Liutas "

Om. Jussi Muukkonen

26.3.2016 Lappeenranta KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Roberto Schill, Romania

2.4.2016 Lahti KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Arne Schwartz, Saksa

1.5.2016 Tampere KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Anikó Juhász Istvánné, Unkari

22.5.2016 Hamina KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Paavo Mattila

28.5.2016 Joensuu KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Anneli Pukkila

29.5.2016 Joensuu KRVAL ERI VAK 1 SA PU 1 VSP / Esa Ruotsalainen

5.8.2016 Kuopio KV VAL ERI VAK 2 SA PU 3 / Primoz Peer, Slovenia

6.8.2016 Kuopio KV VAL EH VAK 2 / Hans Van Den Berg, Hollanti

7.8.2016 Kuopio KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Dimitris Antonopoulos, Ruotsi

10.09.2016 Humppila Erikoisnäyttely VAL ERI VAK 1 SA PU 3 / Esa Ruotsalainen

22.10.2016 Seinäjoki KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Elina Haapaniemi

29.10.2016 Lahti KV VAL H / Johan Juslin

12.11.2016 Jyväskylä KV VET ERI VEK 1 SA PU2 ROP-VET / Josie Foley, Irlanti

13.11.2016 Jyväskylä KV VET ERI VEK 1 SA PU 2 VSP-VET / Hilkka Salohalla

10.12.2016 Helsinki Winner 2016VET ERI VEK 2 SA PU 4 / Johan Andersson, Ruotsi

11.12.2016 Voittaja 2016 VET ERI VEK 1 SA ROP-VET VV-16 / Michel Griol, Ranska

Lapinporokoira "Cossaks Mystic Maare"

Om. Carita Toivanen

28.2.2016 Tuusniemi RN AVO-EH AVK1 / Annukka Paloheimo

12.3.2016 Nurmes RN AVO- ERI AVK1 PN1 SA ROP SERT / Nina Janger

26.3.2016 Imatra KV AVO-EH AVK3 / Paula Heikkinen-Lehkonen

2.4.2016 Savonlinna RN AVO-ERI AVK3 / Kirsi Honkanen

28.5.2016 Joensuu KV AVO-ERI AVK1 / Esa Ruotsalainen

29.5.2016 Joensuu KV AVO-ERI AVK1 / Mari Lackman

2.7.2016 Rantasalmi KR AVO-ERI AVK1 / Raimo M Viljanmaa

6.8.2016 Kuopio KV AVO-ERI AVK1 SA SERT / Mari Lackman

12.11.2016 Jyväskylä KV AVO-ERI AVK1 / Annukka Paloheimo

13.11.2016 Jyväskylä KV AVO-EH AVK1 / Esko Nummijärvi

Lapinporokoira "Poropeukalon Juhannuspupu"

Om. Heidi Kemppainen

31.1.2016 Kuopio ER AVO EH AVK4/ Korpela Reino

2.4.2016 Savonlinna RN AVO ERI AVK2 / Kirsi Honkanen

Lapinporokoira "Poropeukalon Sokeri-Jussi"

Om. Heidi Kemppainen

31.1.2016 Kuopio ER VAL ERI VAK1 PU4 SA / Korpela Reino

2.4.2016 Savonlinna RN VAL ERI VAK1 PU1 SA VSP / Honkanen Kirsi

7.5.2016 Parikkala RN VAL ERI VAK1 PU1 SA ROP / Honkanen Kirsi

11.12.2016 Helsinki Voittaja VAL ERI VAK4 SA / Kakko Tapio

Lapinporokoira "Saana"

Om. Heidi Kemppainen

31.1.2016 Kuopio ER PEK1 KP / Korpela Reino

2.4.2016 Savonlinna RN JUN EH JUK1 / Honkanen Kirsi

Suomen pystykorva "Pogostan Kusti"

Om. Anna-Mari Syrjäläinen & Ilkka Turtiainen

31.1.2016 Kuopio Er KÄY-ERI KÄK1 PU2 SA SERT --> MVA / TALVI HANNU

26.3.2016 Imatra KV VAL-ERI VAK2 PU3 SA / EEROLA TAPIO

2.4.2016 Savonlinna RN VAL-ERI VAK1 PU1 SA ROP / JOKINEN SILJA

3.7.2016 Rantasalmi KR VAL-ERI VAK1 PU1 SA ROP / VILJAMAA RAIMO M

7.8.16 Kuopio KV VAL-ERI VAK1 PU1 SA ROP / SAVONLAINEN TUULA

10.12. Helsinki Winner VAL-ERI VAK2 PU 3 SA / HAAPIAINEN-LIIKANEN AULI

FCI 6 Ajavat ja jäljestävät koirat

Suomenajokoira "Ruokosuon Riki"

Om. Matti Mikkonen

21.08.2016 KR Heinola Käy-Eri

20.8.2016 KR Kouvola Käy-Eri Sa

13.8.2016 RN Lappeenranta Käy-Eri Sa Varaserti

6.8.2016 RN Mikkeli Käy-Eh

14.5.2016 Rn Mikkeli Käy-Eri Sa Varaserti

7.5.2016 Rn Parikkala Käy-Eri Sa

FCI 7 Kanakoirat

FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

Ladradorinnoutaja FIN MVA Tawastway’s Join To Foxtrot

Om. Heli Lundenius

3.9.2016 Joensuu RN VET ERI1 SA ROP VET / Tuula Savolainen

20.8.2016 Kouvola KR VET ERI2 SA PU4 / Matti Luoso

2.7.2016 Rantasalmi KR VET ERI1 SA PU2 ROP VET / Harto Stockmari

11.6.2016 Joensuu ER VET ERI1 SA VSP VET / Jane Rawlinson

29.5.2016 Joensuu KR VET ERI1 SA PU3 ROP VET / Markku Kipinä

28.5.2016 Joensuu KV VET ERI1 ROP VET / Zsolt Csaba Lokodi

5.5.2016 Kangasniemi KR VET ERI1 SA PU4 ROP VET / Leni Finne

2.4.2016 Savonlinna RN VET ERI1 SA PU4 ROP VET / Paavo Mattila

26.3.2016 Imatra KV VET ERI1 SA VSP VET / György Tesics

5.3.2016 Joensuu RN VET ERI1 SA PU4 ROP VET / Jetta Tschokkinen

FCI 9 Seurakoirat ja kääpiökoirat

Lhasa apso FI & SE &EE &LIT & RU & RKFCH CHIC CHOIX LA GRANDE DAME

Om. Titta Vauhkonen

10.01.2016 Kajaani AVO ERI SA PN3 VASERT /Vesa Lehtonen

31.01.2016 Parkano AVO ERI SA PN4 /Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

28.02.2016 Tuusniemi AVO ERI SA PN4 / Antonia Di Lorenzo

13.03.2016 Nurmes AVO ERI SA PN1 SERT => MVA VSP/Pirjo Aaltonen

27.03.2016 Imatra VAL ERI SA /Juha Putkonen

17.04.2016 Tallinna VAL ERI SA / Paul Stanton (Ruotsi)

28.05.2016 Joensuu KV VAL ERI SA PN2 VARACA/ Malgorzata Supronowicz (Puola)

03.06.2016 Tallinna,Harjumaa VAL ERI SA PN1 VSP SERT =>EE CH/ Marie-Josee Melchier (Luxemburg)

03.07.2016 Rantasalmi VAL ERI SA PN1 ROP / Jahn Stääv (Ruotsi)

13.08.2016 Mikkeli VAL ERI / Elina Haapaniemi
3.09.2016 Joensuu VAL ERI PN1 SA ROP / Tarmo Viirtelä

Lhasa apso TZA-MA´S AFRODITES CHILD

Om. Titta Vauhkonen

14.05.2016 Kotka PN PN1 KP VSP /Tuula Seppälä

03.06.2016 Tallinna,Harjumaa PN1 KP ROP BIS3 / Marie-Josee Melchier (Luxemburg)

03.07.2016 Rantasalmi PN1 KP VSP / Jahn Stääv (Ruotsi)

04.06.2016 Tallinna KV PN1 KP VSP/ Anthony Moran ( Irlanti)

13.08.2016 Mikkeli JUN JUK2 EH / Elina Haapaniemi

03,09.2016 Joensuu JUN ERI JUK1 PN2 SA SERT / Tarmo Viirtelä

FCI 10 Vinttikoirat

Vuosi 2015

Kuva: Ape Karjalainen

FCI 1 Lammas- ja karjakoirat (paitsi sveitsinpaimenkoirat)

Beauceron "Black Carambas Oriane le Belle"

Om. Arja Myöhänen

22.3.2015 Lahti KV: KÄY EH / Bo Wiberg

6.4.2015 Imatra KR: KÄY ERI KÄK1 PN1 SA SERT ROP / Marianne Holm

19.4.2015 Outokumpu RN: KÄY ERI KÄK1 PN1 SA SERT ROP/ Lena Danker

27.6.2015 Pieksämäki: KÄY ERI KÄK1 PN1 SA SERT ROP --> FI MVA / Juha Putkonen

Beauceron "Hypnose des Bergeres du mont Angele"

Om. Satu Jalvanti-Hannikainen

29.8.2015 Mustiala ER AVO ERI 

Beauceron "Sucikan Casanova"

Om. Satu Jalvanti-Hannikainen

8.8.15 Joensuu KV VET ERI1, SA, PU1, SERT ,VET-ROP , ROP 

29.8.2015 Mustiala ER VET ERI 2, VEK2

Belgianpaimenkoira groenendael "Ar'tfulfox's Black Amethyst"

Om. Tiina Luukkonen

16.5.2015 Varkaus KV JUN-EH JUK3 / REYNIERS RITA

6.6.2015 Savonlinna RN JUN-EH  JUK1 / LÖFMAN TARJA

27.6.2015 Pieksämäki KR NUO-ERI NUK2  PN3 SA, VASERT / KOKKONEN OLLI

25.7.2015 Mikkeli KV NUO-ERI NUK1 PN2 SA, VASERT, VARACA / HÜBENTHAL RODI

8.8.2015 Joensuu KV NUO-EH NUK2 / RIDARCIKOVA GABRIELA

22.8.2015 Kouvola  KR NUO-ERI NUK1 PN2 SA, SERT / RUSKOVAARA ELENA

21.11.2015 Jyväskylä NUO-ERI NUK2 / DUPAS JEAN JACQUES

Belgianpaimenkoira Groenendael "Athos"

Om. Eija Hirvonen & Mika Nousiainen

27.8.2015 FI MVA

belgianpaimenkoira groenendael "Glenhouses´s Adorable Liar"

Om. Laura Hirvonen

16.5.2015 Varkaus KV AVO-ERI AVK2 / Reyniers Rita

6.6.2015 Savonlinna RN AVO-ERI PN1 SA ROP SERT / Löfman Tarja

Belgianpaimenkoira Malinois "Giramin Dugan"

Om. Niina ja Pasi Toropainen

6.6.2015 Savonlinna RN: KÄY ERI KÄK1 / Löfman Tarja

9.8.2015 Joensuu KR: KÄY ERI KÄK1 SA PU1 ROP SERT --> FI MVA / Gonzalez Elizabeth

Chodsky Pes "Black Body Be My Joy"

Om. Tanja Leinonen

8.8.2015 Mäntyharju RN  NUO-H / Elina Haapaniemi

23.8.2015 Heinola KR  NUO-ERI NUK2 / Eva Eriksson

21.11.2015 Jyväskylä KV NUO - EH NUK 3 / Tom Kankkonen

Saksanpaimenkoira "Waltzun Chili"

Om. Tiina Saarelma

6.6.2015 Savonlinna AVO-ERI-SA-ROP-SERT / Löfman Tarja

8.8.2015 Mäntyharju AVO-H / Hartus Jaana

FCI 2 Pinserit, snautserit, molossityyppiset ja sveitsinpaimenkoirat

Bernhardinkoira pk. "Mironbell`s Lord Alejandro"

Om. Ulla Silvennoinen

28.3.2015 Turku KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB / Chatterjee Partha Sekhaar

5.4.2015 Imatra KR VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP3 / Leni Finne / Johan Juslin

19.4.2015 Outokumpu RN VAL ERI1 SA PU1 ROP / Ahlman-Stockmari Tanya

16.5.2015 Varkaus KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB / Elina Haapaniemi

23.5.2015 Helsinki KV VAL ERI1 SA PU1 VSP CACIB / Bosch Bas

23.5.2015 Hamina KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB / Gorjao Henriques Luis

6.6.2015 Savonlinna RN VAL ERI1 / Matti Luoso

24.7.2015 Helsinki KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB / Cozart Doris

25.7.2015 Mikkeli KV VAL ERI2 SA PU2 VACACIB / Hubenthal Rodi

8.8.2015 Joensuu KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB / Jari Laakso

9.8.2015 Joensuu KR VAL ERI1 SA PU1 ROP / Dreier Tatjana

15.8.2015 Kotka KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB / La Rocca Fabrizio

12.9.2015 Porvoo KR VAL ERI1 SA PU1 ROP / Timmermans-Kadenko Nadjia

20.9.2015 Hämeenkyrö EN VAL ERI4 / Splinter Annegret

24.10.2015 Seinäjoki  KV VAL ERI2 SA PU2 VACACIB / Bambach Robert

6.12.2015 Helsinki KV Voittaja -15 VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> V -15 / Dahle Inger

Berninpaimenkoira "Bernoban Lumia"

Om. Kaisa & Vesa Törn

6.12.2015 Helsinki VAL ERI, VAK 1,SA, PN 2, VARACACIB / Irene Donne

5.12.2015 Helsinki VAL ERI / Bojan Matakovic

22.11.2015 Jyväskylä VAL ERI ,VAK 3 / De Giuliani Claudio

21.11.2015 Jyväskylä VAL ERI,VAK 1, PN2, SA, CACIB / Leenen Theo

24.10.2015 Seinäjoki VAL ERI, VAK 1,SA, PN2 , CACIB / Gynther Ehrenreich

12.9.2015 Porvoo VAL ERI, VAK 1, SA, PN1, SA, ROP / Nadija Timmermans -Kadenko

Helsinki 29.8.2015 VAL ERI / Ramsing Lisbeth Utke

Joensuu 9.8.2015 VAL-ERI, VAK3, SA /  Peter Harsanyi

Joensuu 8.8.2015 VAL ERI,VAK2 ,PN 4, SA / Kotik Wanda

Pori 2.8.2015 VAL ERI, VAK1,PN 2, SA, CACIB / Markku Kipinä

Iisalmi 1.8.2015 VAL ERI, VAK2, SA / Pirjo Aaltonen

Mikkeli 25.7.2015 VAL ERI, VAK2, SA / Hannele Jokisilta

Helsinki 24.7.2015 VAL ERI, VAK 1, PN 2, SA , VARACA / Horswell Jeff

Pieksämäki 27.6.2015 VAL ERI, VAK1,PN1, SA, ROP /  Sanna Vakkilainen

Savonlinna 6.6.2015 VAL ERI, VAK1,SA, PN1,ROP, RYP 3 / Laakso Jari

Hamina 23.5.2015 VAL ERI, VAK1, SA, PN 1,CACIB / Anna-Mari Tarjan

Helsinki 23.5.2015 VAL ERI, VAK 4 / Eisner Uschi

Varkaus 16.5.2015 VAL ERI , VAK2, SA / Blaha Monica

Outokumpu 19.4.2015 VAL ERI, VAK1, SA / Tanya Ahlman-Stockmari

Imatra 5.4.2015 AVO ERI, AVK1,SA, PN2, SERT --> FI MVA / Poletaeva Irina

Turku 28.3.2015 AVO EH,  AVK 3 / Soile Bister

Lahti 21.3.2015 AVO EH, AVK2 / Kim Haddon

Berninpaimenkoira FI MVA HeW-14 "Bernoban Supermarket"

Om. Kaisa & Vesa Törn

6.12.2015 Helsinki VAL ERI, VAK 1,SA, PU 2, VARACACIB / Irene Donne

5.12.2015 Helsinki VAL ERI / Bojan Matakovic

22.11.2015 Jyväskylä VAL ERI /  De Giuliani Claudio

21.11.2015 Jyväskylä VAL ERI / Leenen Theo

24.10.2015 Seinäjoki VAL ERI, VAK 4 / Gynther Ehrenreich

12.9.2015 Porvoo VAL ERI, VAK 2, SA, PU 2 /  Nadija Timmermans -Kadenko

Helsinki 29.8.2015 VAL EH /  Ramsing Lisbeth Utke

Joensuu 9.8.2015 VAL-ERI, VAK1, PU1,SA, ROP / Peter Harsanyi

Joensuu 8.8.2015 VAL ERI,VAK1,PU1,SA,ROP,CACIB / Kotik Wanda

Pori 2.8.2015 VAL ERI, VAK1,PU1,SA, CACIB,VSP / Markku Kipinä

Iisalmi 1.8.2015 VAL ERI, VAK1,PU1,SA, CACIB, RYP 3 / Pirjo Aaltonen

Mikkeli 25.7.2015 VAL ERI, VAK3, SA, PU3 /  Hannele Jokisilta

Helsinki 24.7.2015 VAL ERI, SA, VAK, 4 / Horswell Jeff

Pieksämäki 27.6.2015 VAL ERI, VAK1,PU1,SA, VSP / Sanna Vakkilainen

Savonlinna 6.6.2015 VAL ERI, VAK2,SA, PU2 / Laakso Jari

Hamina 23.5.2015 VAL ERI, VAK2, SA, PU 2, VARACA / Anna-Mari Tarjan

Helsinki 23.5.2015 VAL ERI, VAK 1, PU1, SA, CACIB, VSP / Eisner Uschi

Varkaus 16.5.2015 VAL ERI , VAK3 / Blaha Monica

Outokumpu 19.4.2015 VAL ERI, VAK1, PU1, SA, ROP, RYP 2 / Tanya Ahlman-Stockmari

Imatra 5.4.2015 VAL ERI, VAK2, SA, PU2 / Polateava Irina

Turku 28.3.2015 VAL ERI, VAK1, SA, PU1,ROP, CACIB / Soile Bister

Lahti 21.3.2015 AVO ERI, AVK1, SA, PU2 , SERT, VARA CACIB --> FI MVA /  Kim Haddon

Berninpaimenkoira FI MVA"Bernoban Supermiina"

Om. Kaisa ja Vesa Törn

22.11.2015 Jyväskylä VAL ERI ,VAK 4 / De Giuliani Claudio 

21.11.2015 Jyväskylä VAL ERI,VAK 2, PN4 SA, VARACA / Leenen Theo 

24.10.2015 Seinäjoki VAL ERI, VAK 4 / Gynther Ehrenreich

12.9.2015 Porvoo VAL ERI, VAK 2, SA, PN2 / Nadija Timmermans -Kadenko  

Helsinki 29.8.2015 VAL ERI / Ramsing Lisbeth Utke

Joensuu 9.8.2015 VAL-ERI, VAK2, SA / Peter Harsanyi

Joensuu 8.8.2015 VAL ERI,VAK2 ,PN 1, VSP; CACIB /  Kotik Wanda

Mikkeli 25.7.2015 VAL ERI, VAK21, SA , PN2, VARACA / Hannele Jokisilta  

Helsinki 24.7.2015 VAL ERI, VAK 2, PN 4, SA / Horswell Jeff

Pieksämäki 27.6.2015 VAL ERI, VAK2,PN4, SA / Sanna Vakkilainen

Savonlinna 6.6.2015 VAL ERI, VAK2, PN4,SA / Laakso Jari

Hamina 23.5.2015 AVO ERI,  AVK 1,  SA, PN 4, VARA SERT, VARACA / Anna-Mari Tarjan

Helsinki 24.5.2015 AVO ERI, AVK 1, PN 2, SA, SERT, VARACA --> FI MVA / Eisner Uschi

Varkaus 16.5.2015 AVO ERI , AVK2 , SA / Blaha Monica

Imatra 5.4.2015 AVO ERI, AVK3,SA / Poletaeva Irina

Bokseri "Harri von Inis Vitrin"

Om. Nita Kekäläinen

5.4.2015 Imatra KR: AVO EH AVK2 / Leni Finne

19.4.2015 Outokumpu RN: AVO ERI AVK1 SA PU1 SERT ROP / Irina Poletaeva

Leonberg "Hippulan Korpihelmi"

Om. Heidi Kemppainen

6.6.2015 Savonlinna RN AVO-ERI AVK2 PN3 SA / LUOSO MATTI

Leonberg "Pihlatuulen syysmyrsky "

Om. Elli Kokkki, Eveliina Kokki ja Olavi Itkonen

Tuusniemi 21.2.15 Ryhmänäyttely  JUN-ERI2 PU3 SA, VASERT / MALO ALCRUDO RAFAEL

Kirkkonummi 4.4.15 Erikoisnäyttely NUO-ERI4 / HÖGBERG PETRA

Imatra 5.4.15 Kaikkien rotujen näyttely NUO-EH2 / DANKER LENA

Outokumpu 19.4.15 Ryhmänäyttely NUO-ERI1 PU3 SA, VASERT / LUNDAVA ASTRID

Varkaus 16.5.15 Kansainvälinen näyttely NUO-EH2 / LEENEN THEO

Savonlinna 6.6.15 Ryhmänäyttely NUO-ERI1 PU4 SA / LUOSO MATTI

Alavus 13.6.15 Kaikkien rotujen näyttely NUO-ERI2 PU3 SA, VASERT / VAKKILAINEN SANNA

Hyvinkää 18.7.15 Kaikkien rotujen näyttely NUO-EH1 /DANKER LENA

Mikkeli 25.7.15 Kansainvälinen näyttely NUO-ERI1 / HÜBENTHAL RODI

Joensuu 8.8.15 Kansainvälinen näyttely NUO-ERI1 SA / DREIER TATJANA

Joensuu 9.8.15 Kaikkien rotujen näyttely NUO-ERI2 / MOSCA TENNA GIOVANNI

Suonenjoki 15.8.15 Ryhmänäyttely NUO-EH1 / KIPINÄ MARKKU

Kouvola 22.8.15 Kaikkien rotujen näyttely AVO-ERI1 / JOKISILTA HANNELE

Heinola 23.8.15 Kaikkien rotujen näyttely AVO-ERI1 PU1 SA, VSP, SERT / SALMI-AALTO TEIJA

Porvoo 12.9.15 Kaikkien rotujen näyttely AVO-EH1 / HOLM MARIANNE

Helsinki 5.12.15 Kansainvälinen näyttely AVO-ERI1 PU2 SA, VASERT, VARACA / STANTON PAUL

Helsinki 6.12.15 Kansainvälinen näyttely AVO-ERI1 PU3 SA, SERT, MVA, VARACA / JÖRGENSEN LEIF LEHMANN

Leonberg "Teamaides Qubic Quandango "

Om. Eveliina Kokki ja Olavi Itkonen

Pieksämäki 27.6.15 Kaikkien rotujen näyttely VAL-ERI1 PU2 SA / KOKKONEN OLLI

FCI 3 Terrierit

Cairnterrieri "Kaivomäen Amaranth Gingerline"

Om. Marianne Karjalainen

24.1.2015 Turku KV AVO H / Rederica Lochs-Romans

21.2. 2015 Tuusniemi RN AVO EH / Marjatta Pylvänäinen- Suorsa

22.3.2015 Lahti KV AVO ERI 2 SA / Tuula Savolainen

5.4.2015 Imatra KR AVO ERI AVK 3 / Poletaeva Irina

11.4.2015 Helsinki RN  AVO ERI AVK 2 SA / Almgren Hans

25.4.2015 Harjavalta RN AVO EH AVK 1 / Harry Tast

2.5.2015 Tohmajärvi RN  AVO ERI AVK 1 SA PN 2 VARASERT / Hjelm Pirjo

3.5.2015  Tampere KV  AVO ERI AVK 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP = FI MVA / Sainio Kirsi

17.5.2015 Varkaus KV  VAL ERI VAK 2 SA PN 3 VARA CACIB

23.5.2015 Hyrynsalmi RN VAL ERI VAK 2 SA PN 2 / Juta Haranen

31.5.2015 Mänttä- Vilppula KR VAL ERI VAK 1 SA PN 4 / Marjo Nygård

6.6.2015 Orivesi RN VAL EH VAK 1 / Johan Juslin

13.6.2015 Hamina E VAL ERI / Robert Croyman UK

25.7.2015 Mikkeli KV  VAL ERI VAK 3 / BERADZE IUZA

8.8.2015 Joensuu KV   VAL ERI VAK 4 SA / BORCHORST INGRID

Cairnterrieri "Kaivomäen Valma Telluntytär"

Om. Marianne Karjalainen

22.3.2015 Lahti KV AVO EH / Tuula Savolainen

5.4.2015 Imatra KR AVO EH / Poletaeva Irina

FCI 4 Mäyräkoirat

FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

Chow Chow C.I.B FI & EE & LV MVA HeW-12 TLNW-13 Freedom Fighter Lietuvos Liutas

Om. Jussi Muukkonen

21.3.2015 Lahti KV: VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Pirjo Aaltonen

28.3.2015 Turku KV: VAL ERI VAK 1 SA PU 2 CACIB / Maria Teresa Mondo Gabrielli, Italia

5.4.2015 Imatra KR: VAL ERI VAK 1 SA PU 1 VSP / Pedro Sanches Delerue, Portugal

16.5.2015 Varkaus KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Pierluigi Buratti, Italia

23.5.2015 Hamina KV  VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Zsuzsanna Váczi-Balogh, Unkari

24.5.2015 Helsinki KV  VAL ERI VAK 1 / Hans Lehtinen

26.7.2015 Mikkeli KV  VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Oliver Simon, Kroatia

8.8.2015 Joensuu KV  VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Gian Battista Guffanti, Italia

9.8.2015 Joensuu KR  VAL ERI VAK 1 SA PU 2 / Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

12.9.2015 Porvoo Erikoisnäyttely VAL ERI VAK 1 SA PU 1 ROP / Boo Lundström, Ruotsi

13.9.2015 Porvoo KR VAL ERI VAK 1 SA PU 2 / Kirsi Honkanen

24.10.2015 Seinäjoki KV  VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Malgorzata Supronowicz, PuolaLeni Finne

21.11.2015 Jyväskylä KV  VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Steven Seymour, Australia

22.11.2015 Jyväskylä KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP /  Harry Tast

5.12.2015 Helsinki Winner 2015 VAL ERI VAK 1 SA PU 2 CACIB / Moa Persson, Ruotsi

6.12.2015 Voittaja 2015  VAL ERI VAK 2 SA / Viera Staviarska, Slovakia 

Eurasier "Steppen Hill´s Angel Dust"

Om. Anne Soininen

5.4.2015 Imatra KR:  VAL ERI VAK1 PN1 SA ROP / Delerue Pedro Sanches

16.5.2015 Varkaus KV VAL ERI VAK 2 SA / Miglietta Maria Grazia, Italia

13.6.2015 Tampere Eurasiereiden päänäyttely: VAL ERI / Paul Silder

27.6.2015 Pieksämäki VAL ERI VAK 2 / Perttu Ståhlberg

26.7.2015 Mikkeli VAL ERI VAK1 SA PN1 Cacib ROB / Simon Oliver

2.8.2015 Luumäki VAL ERI VAK1 SA VSP / Pekka Teini

8.8.2015 Joensuu KV VAL ERI VAK1 SA Cacib VSP / Peter Harsanyi

9.8.2015 Joensuu KR VAL ERI VAK1 SA PN1 VSP / Gabriela Ridarcikova

Eurasier "Fabulous Dantas Alpha Yu-na"

Om. Anne Soininen

5.4.2015 Imatra KR: AVO ERI AVK1 SA PN2 SERT --> FI MVA / Delerue Pedro Sanches

16.5.2015 Varkaus KV VAL ERI VAK 1 SA Vara-Cacib / Miglietta Maria Grazia, Italia

13.6.2015 Tampere Eurasiereiden päänäyttely: VAL ERI VAK2 / Paul Silder

27.6.2015 Pieksämäki: VSP VAL ERI VAK1 SA

26.7.2015 Mikkeli VAL ERI VAK2 / Simon Oliver

2.8.2015 Luumäki VAL ERI VAK2 / Pekka Teini

8.8.2015 Joensuu KV VAL ERI VAK2 PN2 VaraCacib / Peter Harsanyi

9.8.2015 Joensuu KR VAL ERI VAK2 PN2 / Gabriela Ridarcikova

Lapinporokoira "Poropeukalon Sokeri-Jussi"

Om. Heidi Kemppainen

4.10.2015 Lahti Erikoisnäyttely VAL-ERI / LEHKONEN HARRI

25.7.2015 Mikkeli Kv VAL-ERI VAK1 / TALVI HANNU

25.1.2015 Kuopio Erikoisnäyttely VAL-ERI VAK1 PU4 SA / EEROLA TAPIO

Lapinporokoira "Poroporvarin Juhannuspupu"

Om. Heidi Kemppainen

5.4.2015 Imatra KR NUO-H / FINNE LENI

22.2.2015 Tuusniemi RN NUO-EH NUK2 / TALVI HANNU

25.1.2015 Kuopio Erikoisnäyttely NUO-EH NUK2 / EEROLA TAPIO

Suomenpystykorva "Pogostan Kusti"

Om. Anna.Mari Syrjäläinen & Ilkka Turtiainen

17.1.2015 Ilmoantsi RN KÄY ERI KÄK1 PU2 SA VASERT / Talvitie Marja

18.1.2015 Ilomantsi RN KÄY ERI KÄK1 PU2 SA SERT / Fors Jari

25.1.2015 Kuopio ER KÄY ERI KÄK1 / Ståhlberg Perttu

5.4.2015 Imatra Kv, KÄY-EH KÄK2 / FINNE LENI

19.4. Rautjärvi Rn, KÄY-ERI, KÄK1, PU3, SA,VASERT / LACKMAN MARI

9.5. Mikkeli Rn, KÄY-EH, KÄK2 / KIPINÄ MARKKU

16.5. Varkaus Kv, KÄY-ERI, KÄK2 / POTI SAKARI

8.8. Joensuu Kv, KÄY-ERI, KÄK1, PU2, SA,VASERT, VARACA / JUUTILAINEN SAIJA

11.10. Kouvola Rn, KÄY-ERI KÄK1, PU2, SA, VASERT / PUTKONEN JUHA

Jämtlanninpystykorva "Kuura"

Om. Merja Tuomisto-Mielonen

2.8.2015 Luumäki RN JUN EH JUK1 / Pekka Teini

FCI 6 Ajavat ja jäljestävät koirat

FCI 7 Kanakoirat

Gordoninsetteri "Silent North Amalthea"

Om. Jutta Paajanen

05.04.2015    Imatra KR VAL ERI1 SA PN1 VSP / Stefanescu Christian

16.05.2015    Varkaus KV VAL ERI2 SA PN2 VARACA / Leenen Theo

23.05.2015    Hamina KV VAL ERI1 SA PN1 VSP CACIB / Cuccillato Alberto

27.06.2015    Pieksämäki KR  VAL ERI1 SA PN1 ROP / Kipinä Markku

25.07.2015    Mikkeli KV   VAL ERI1 SA PN1 VSP CACIB / Siil Inga

08.08.2015    Joensuu KV   VAL ERI1 SA PN2 CACIB / Armstrong Moray

09.08.2015    Joensuu KR VAL ERI1 SA PN2 / Hollings Pasty

15.08.2015    Kotka KV VAL ERI1 / Poletaeva Irina

06.12.2015    Helsinki KV  Val ERI1 SA PN3 / Tschokkinen Jetta 


FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

Labradorinnoutaja "Windywood´s Captain J Hook"

Om. Heli Lundenius

17.1.2015 Ilomantsi RN NUO ERI2 / Tanya Ahlman-Stockmari 

 7.2.2015 Virolahti RN NUO ERI2 / Tanya Ahlman-Stockmari 

 7.3.2015 Kouvola RN NUO ERI1 SA PU2 SERT / Pirjo Aaltonen 

 5.4.2015 Imatra KR NUO ERI1 SA PU3 SERT / Jurate Butkiene, Liettua 

 11.4.2015 Hirvensalmi RN AVO ERI1 / Paula Rekiranta 

 19.4.2015 Rautjärvi RN AVO EH4 / Tuula Savolainen 

 9.5.2015 Mikkeli RN AVO ERI3 / Paula Heikkinen-Lehkonen 

 16.5.2015 Varkaus KV AVO ERI1 SA PU3 / Maria Grazia Miglietta, Italia 

 27.6.2015 Pieksämäki KR AVO ERI1 SA PU3 VA-SERT / Pirjo Aaltonen 

 28.6.2015 Rantasalmi RN AVO ERI1 / Soile Bister

4.7.2015 Kuopio ER AVO ERI4 / Marion Hopkinson, UK

11.7.2015 Laukaa KR AVO ERI1 SA PU4 VA-SERT / Markku Kipinä

25.7.2015 Mikkeli KV AVO ERI2 SA / Petra Bannach, Saksa

8.8.2015 Joensuu KV AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB / Chris Zeniou, Kypros

9.8.2015 Joensuu KR AVO ERI1 SA / Moray Armstrong, UK

26.9.2015 Tallinna KR AVO ERI2 / Ivan Vasiljevic, Serbia

27.9.2015 Tallinna KR AVO ERI1 SA PU2 SERT / Anna Livo Buvic, Norja

Labradorinnoutaja "Tawastway´s Join To Foxtrot"

Om. Heli Lundenius

7.2.2015 Virolahti RN VET ERI1 SA PU2 ROP-VET / Tanya Ahlman-Stockmari

7.3.2015 Kouvola RN VET ERI1 ROP-VET / Pirjo Aaltonen

5.4.2015 Imatra KR VET ERI1 SA ROP-VET / Jurate Butkiene, Liettua

11.4.2015 Hirvensalmi RN VET ERI1 SA PU3 VSP-VET / Paula Rekiranta

19.4.2015 Rautjärvi RN VET ERI1 SA PU4 ROP-VET / Tuula Savolainen

9.5.2015 Mikkeli RN VET ERI1 SA PU3 ROP-VET BIS-VET3 / Paula Heikkinen-Lehkonen

16.5.2015 Varkaus KV VET ERI1 SA ROP-VET / Maria Grazia Miglietta, ITalia

27.6.2015 Pieksämäki KR VET ERI1 SA PU4 ROP-VET / Pirjo Aaltonen

28.6.2015 Rantasalmi RN VET ERI1 SA VSP ROP-VET / Soile Bister

4.7.2015 Kuopio ER VET ERI2 / Marion Hopkinson, UK

11.7.2015 Laukaa KR VET ERI1 SA PU4 ROP-VET / Markku Kipinä

25.7.2015 Mikkeli KV VET ERI1 SA ROP-VET / Petra Bannach, Saksa

8.8.2015 Joensuu KV VET ERI1 SA ROP-VET / Chris Zeniou, Kypros

9.8.2015 Joensuu KR VET ERI1 SA PU4 ROP-VET / Moray Armstrong, UK


Labradorinnoutaja "Scentaction's Choco Epicea"

Om. Henna Sinkko

6.4.2015 Imatra KR: NUO ERI, NUK1, SA, PU4, Vara-SERT

FCI 9 Seurakoirat ja kääpiökoirat

Lhasa Apso "Chic Choix la Grande Dame"

Om. Titta Vauhkonen

22.02.2015 Tuusniemi JUN EH JUK2 / Hanne Laine Jensen

06.04.2015 Imatra KR: NUO ERI NUK1 PN1 SA SERT VSP / Cindy Petterson

12.04.2015 Helsinki: NUO ERI NUK1 / Hans Almgren

18.04.2015 Outokumpu RN: NUO ERI NUK1 SA PN1 SERT VSP / Tanya Ahlman-Stockmari

02.05.2015 Pieksämäki RN NUO ERI SA PN2 VASERT​ / Vesa Lehtonen

30.05.2015 Prienai Liettua AVO ERI1 SERT PN1 VSP / Tatjana Romanovskaya

31.05.2015 Prienai Liettua AVO ERI1 SERT PN1 VSP / Igoris Zizevskis

13.06.2015   Heinävesi RN NUO ERI NUK1 PN1 SA ROP SERT / Tuire Okkola

20.06.2015   Rovaniemi KV  NUO ERI NUK1  / Yolanda Nagler Magal

28.06.2015   Rantasalmi RN NUO EH NUK1  / Soile Bister

11.07.2015   Nastola RN NUO ERI NUK1 PN2 SA SERT/ Marianne Holmli

25.07.2015   Mikkeli KV NUO EH NUK 2 / Leni Finne

01.08.2015   Iisalmi KV NUO ERI NUK1 / Dimitros Antopoulos

08.08.2015   Ronneby/ Ruotsi/INT NUO ERI P1 VSP SERT CACIB / Jens Bruse

29.08.2015   Viipuri /Venäjä  RN NUO ERI NUK1 PN2 VASERT /Nebojsa Savicic

17.10.2015  Pietari/Venäjä AVO ERI SERT ROP/ V.Alexandrov

21.11​.2015 Jyväskylä AVO ERI /Markku Kipinä

12.12.2015 Pietari/Venäjä AVO ERI VSP SERT CACIB /Perro Borzhinovski

13.12.2015 Pietari/Venäjä AVO ERI VSP SERT CACIB / Annamaria Tarjan

FCI 10 Vinttikoirat

LILLI

ASLAK

Vuosi 2014

FCI 1 Lammas- ja karjakoirat (paitsi sveitsinpaimenkoirat)

Beauceron "Black Carambas Oriane le Belle"

Om. Arja Myöhänen

3.5.2014 Parikkala KÄY ERI KÄK1 / Elena Ruskovaara

Belgianpaimenkoira Groenendael "Athos"

Om. Eija Hirvonen ja Mika Nousiainen

20.4.2014 Imatra KV ERI NUK2 / Lehtinen Hans

3.5.2014 Parikkala RN EH NUK1 / Sylgre´n Maija

17.5.2014 Joensuu KR ERI AVK1 SA SERT VSP / Janger Nina

19.7.2014 Ristiina KR KÄY ERI KÄK1 SA PU1 ROP SERT / Rajic Branislav

Belgianpaimenkoira Groenendael "Glenhouses´s Adorable Liar"

Om. Laura Hirvonen

19.4.2014 Imatra KV JUN ERI JUK2 / Lehtinen Hans

3.5.2014 Parikkala RN JUN ERI JUK1 / Sylgren Maija

17.5.2014 Joensuu KV JUN-ERI JUK1 / Lena Danker

5.7.2014 Juva KR JUN ERI JUK1 PN1 SA ROP SERT RYP2 / Marianne Holm

2.8.2014 Kuopio KV NUO ERI NUK1 PN1 SA VSP SERT CACIB / Jo Schepers

Shetlanninlammaskoira "FI MVA, S MV, RU JMVA MARVITHOLL AMOUR SECRET"

Om. Kaisa Törn

7.12.2014 Helsinki KV VAL-ERI / FAGERSTRÖM RUNE

6.12.2014 Helsinki KV VAL-ERI / JOHN PHILIP

8.11.2014 Jyväskylä KV VAL-ERI VAK3 SA / LIM ARAMIS JOY

13.9.2014 Porvoo KR VAL-ERI VAK1 PU1 SA, ROP, RYP 3 / SMITH DEREK

16.8.2014 Tampere ER VAL-ERI VAK2 PU4 SA / JOHN PATRICIA

16.8.2014 Valkeakoski KR VAL-ERI VAK2 SA / SCOTTON CATHY

8.8.2014 Helsinki KV VAL-ERI VAK2 VARACA / WIGHT ALBERT

19.7.2014 Ristiina KR VAL-ERI VAK1 PU2 SA / KIPS MARTHA

5.7.2014 Juva KR VAL-ERI VAK1 PU3 SA / TAMMELIN TUULA-MAIJA

14.6.2014 Kotka KV VAL-ERI VAK2 PU2 SA, VARACA / SYLGRÉN MAIJA

18.5.2014 Joensuu KR AVO-ERI AVK1 PU1 SA, ROP, SERT, RYP 1, BIS 1 = MVA / PEHAR TINO

26.4.2014 Lahti KV AVO-ERI AVK3 / ÅKESSON CARIN

22.2.2014 Jyväskylä KV AVO-ERI AVK1 SA

Valkoinen paimenkoira "Disadonna king horant "

Om. Tiina Rosanti

7.12.2014 Helsinki KV AVO-ERI AVK1 SA / Wagner Ruth Luxemburg

8.11.2014 Jyväskylä  KV AVO-ERI AVK1 / Juutilainen Saija

8.8.2014 Helsinki MV AVO-ERI  AVK4 / Haapaniemi Elina

19.7.2014 Mäntsälä KR AVO-ERI AVK3 /Tchistiakova Lyudmila Venäjä

5.7.2014 Juva KR AVO-ERI AVK4 SA /Putkonen Juha

3.5.2014 Parikkala RN NUO-ERI NUK1 PU2 SA SERT /Aaltonen Pirjo

19.4.2014 Imatra KV NUO-ERI NUK2 / Zorica Salijevic

22.2.2014 Jyväskylä NUO-ERI  NUK1 SA SERT  VARACA /Heikkinen-Lehkonen Paula

FCI 2 Pinserit, snautserit, molossityyppiset ja sveitsinpaimenkoirat

Bernhardinkoira pitkäkarvainen "Mironbell`s Lord Alejandro"

Om. Ulla Silvennoinen

22.02.2014 Jyväskylä KV  VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP RYP 2 / Marjatta Pylvänäinen-Suorsa / Nagler Magar Yolanda

09.03.2014 Eno RN VAL ERI1 SA PI1 ROP / Markku Kipinä

19.04.2014 Imatra KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP RYP 4 / Pirjo Aaltonen / Johan Juslin

26.04.2014 Lahti KV  VAL ERI1 / Päivi Eerola

03.05.2014 Mikkeli RN VAL ERI1 SA PU1 ROP / Elina Haapaniemi

10.05.2014 Hamina KV VAL ERI2 SA PU 2 VACACIB / Johan Andersson

11.05.2014 Helsinki KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP / Juta Haranen

17.05.2014 Joensuu KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP / Kimmo Mustonen

18.05.2014 Joensuu KR VAL ERI1 SA PU1 ROP / Oliver Simon

14.06.2014 Kotka KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP / Rafael Malo Alcrudo

28.06.2014 Gällivare KV VAL ERI1 SA PU1 ROP SERT à S CH  CACIB àINT CH /

30.06.2014 Tervakoski EN VAL EH

19.07.2014 Ristiina RN VAL ERI1 SA PU1 ROP / Jari Laakso

08.08.2014 Helsinki MV VAL ERI1 VA CACIB / Christine Rossier

13.09.2014 Porvoo KR VAL  ERI1 SA PU 1 ROP / Marina Kovalenko

08.11.2014 Jyväskylä KV VAL ERI 3 / Melanie Reed.Peck

06.12.2014 Helsinki KV VAL ERI 3 / Ehrenreich Gunther

07.12.2014 Helsinki KV VAL EH 4 / Nygård Taina

Berninpaimenkoira HeW-14 "BERNOBAN SUPERMARKET"

Om. Kaisa Törn

7.12.2014 Helsinki KV NUO-ERI NUK1 PU3 SA SERT / RUSKOVAARA ELENA

6.12.2014 Helsinki KV NUO-ERINUK1PU1SA, ROP, SERT, CACIB, HeW-14 / DE GIDS JAN

8.11.2014 Jyväskylä KV NUO-ERI NUK1 SA, VASERT / REED COLIN

13.9.2014 Porvoo KR NUO-ERI NUK1 PU2 SA, SERT / RUSKOVAARA ELENA

8.8.2014 Helsinki KV JUN-ERI JUK4 / PEROSINO GUIDO

7.8.2014 Hyvinkää ER JUN-ERI JUK1 SA / RUSKOVAARA ELENA

19.7.2014 Ristiina KR JUN-ERI JUK1 PU1 SA, ROP, SERT / LAAKSO JARI

5.7.2014 Juva KR JUN-ERI JUK1 PU2 SA, SERT / KÄRKÄS LEILA

14.6.2014 Kotka KV NUO-ERI NUK1 SA, SERT / LYSGAARD RUNE

18.5.2014 Joensuu KR JUN-ERI JUK1 PU3 SA, SERT / LEIKOLA-WALDÈN REIA

17.5.2014 Joensuu KV NUO-ERI NUK2 SA, VASERT / SZUTKIEWICZ ANDRZEJ

10.5.2014 Helsinki KV JUN-ERI JUK1 PU2 SA, SERT / YOUNG BRITT-MARIE

10.5.2014 Hamina KV JUN-ERI JUK1 PU3 SA VASERT / CASTELLS LLADOSA ALFONSO

3.5.2014 Mikkeli RN JUN-ERI JUK1 SA / TEVALIN KIRSI

Berninpaimenkoira "BERNOBAN SUPERMIINA"

Om. Kaisa Törn

7.12.2014 Helsinki KV NUO-ERI / RUSKOVAARA ELENA

6.12.2014 Helsinki KV NUO-EH NUK3 / DE GIDS JAN

8.11.2014 Jyväskylä KV NUO-ERI NUK3 / REED COLIN

13.9.2014 Porvoo KR NUO-ERI NUK3 SA / RUSKOVAARA ELENA

8.8.2014 Helsinki KV JUN-ERI / FOSS ARNE

7.8.2014 Hyvinkää ER JUN-ERI JUK3 SA / RUSKOVAARA ELENA

19.7.2014 Ristiina KR JUN-ERI JUK2 PN3 SA / LAAKSO JARI

5.7.2014 Juva KR JUN-ERI JUK1 PN1 SA, VSP, SERT / KÄRKÄS LEILA

14.6.2014 KV JUN-ERI JUK1 SA, SERT / LYSGAARD RUNE

3.5.2014 RN Mikkeli JUN-ERI JUK2 PN3 SA, VASERT / TEVALIN KIRSI

26.4.2014 Lahti KV JUN-ERI JUK3 / TIMMERMANS-KADENKO NADJIA

9.3.2014 Eno RN JUN-ERI JUK2 PN2 SA, VASERT / KIPINÄ MARKKU

16.2.2014 Tuusniemi RN JUN-EH / NYMANN GUNNAR

Berninpaimenkoira "HeW-14 BERNOBAN LUMIA"

Om. Kaisa Törn

7.12.2014 Helsinki KV NUO-ERI NUK2 SA / RUSKOVAARA ELENA

6.12.2014 Helsinki KV NUO-ERI NUK1 PN1 SA, VSP, SERT, CACIB, HeW-14 / DE GIDS JAN

8.11.2014 Jyväskylä KV NUO-ERI NUK2 SA / REED COLIN

8.8.2014 Helsinki KV NUO-ERI / FOSS ARNE

7.8.2014 Hyvinkää ER NUO-ERI / HERNGREN JAN

19.7.2014 Ristiina KR NUO-ERI NUK2 / LAAKSO JARI

5.7.2014 Juva KR NUO-ERI NUK1 / KÄRKÄS LEILA

14.6.2014 KV NUO-ERI NUK1 SA / LYSGAARD RUNE

18,5,2014 KR Joensuu JUN-ERI JUK1 PN2 SA, SERT / LEIKOLA-WALDÈN REIA

17.5.2014 Joensuu KV NUO-ERI NUK1 PN2 SA, VASERT, VARACA / SZUTKIEWICZ ANDRZEJ

10.5.2014 Helsinki KV NUO-ERINUK1 SA, VASERT / YOUNG BRITT-MARIE

10.5.2014 Hamina KV NUO-ERI NUK2 / CASTELLS LLADOSA ALFONSO

3.5.2014 Mikkeli RN JUN-ERI JUK3 / TEVALIN KIRSI

26.4.2014 Lahti KV JUN-ERI JUK1 PN1 SA, ROP, SERT / TIMMERMANS-KADENKO NADJIA

19.4.2014 KV Imatra JUN-ERI JUK1 PN1 SA, ROP, SERT / TALVITIE MARJA

9.3.2014 Eno RN JUN-ERI JUK1 PN1 SA, VSP, SERT / KIPINÄ MARKKU

22.2.2014 Jyväskylä KV JUN-ERI JUK1 PN1 SA, VSP, SERT / SPÖRR ROLAND

16.2.2014 Tuusniemi RN JUN-ERI JUK1 PN3 SA, VASERT / NYMANN GUNNAR

Bokseri "Harri von Inis Vitrin"

Om. Nita Kekäläinen

1.2.2014 Joensuu RN JUN ERI JUK1 SA PU1 SERT ROP / Stockmari Harto

21.4.2014 Imatra KV JUN ERI JUK2 / Aaltonen Pirjo

19.7.2014 Ristiina KR JUN ERI JUK1 SA PU1 SERT ROP / Holm Marianne

Kääpiösnautseri "Hoarfrost's Believe In Me"

Om. Maarit Kataikko

24.05.2014 Puumala RN AVO ERI AVK1 SA PN1 SERT ROP / Harto Stockmari

15.06.2014 Kotka KV AVO EH AVK1 / Andrzej Kazmierski

23.08.2014 Kouvola KR AVO-EH AVK4 / George Schogol

24.08.2014 Heinola KR AVO-EH / Petr Rehanek

Leonberginkoira "Hippulan Korpihelmi"

Om. Heidi Kemppainen

3.5.2014 Mikkeli NUO ERI 2 / Haapaniemi Elina

5.7.2014 Juva AVO ERI3 / Marianne Holm

Leonberginkoira "TEAMAIDES QUBIC QUANDANGO"

Om. Eveliina Kokki ja Olli Itkonen

8.8.2014 Helsinki VAL-ERI

9.3.2014 Joensuu VAK1 PU3 SA

16.2.2014 Tuusniemi VAL-ERI VAK2   

1.2.2014 Joensuu VAL-ERI VAK2 PU3 SA

Leonberginkoira "PIHLATUULEN SYYSMYRSKY"

Om. Elli ja Eveliina Kokki & Olli Itkonen

7.12.2014 Helsinki JUN-EH

6.12.2014 Helsinki JUN-EH

6.9.2014 Kihniö JUN-ERI, JUK2 PU4 SA

24.8.2014 Heinola JUN-EH JUK2

23.8.2014 Kouvola JUN-EH JUK2

3.8.2014 Kuopio JUN-EH JUK2

2.8.2014 Kuopio JUN-EH JUK1

1.8.2014 Kuopio JUN-EH JUK3

19.7.2014 Ristiina JUN-EH JUK1

5.7.2014 Juva JUN-H

24.5.2014 Puumala JUN-ERI JUK1 PU SA, VSP, SERT

FCI 3 Terrierit

Kaivomäen Amaranth Gingerline

Om. Marianne Karjalainen

2.2.2014 Joensuu RN NUO-EH / MÄKINEN MAIJA

16.2.2014 Tuusniemi RN NUO-H / AHLMAN-STOCKMARI TANYA

22.2.2014 Jyväskylä KV NUO-ERI NUK1 PN3 SA, VASERT, VARACA / NAGLER MAGAL YOLANDA

29.3.2014 Savitaipale RN NUO-ERI NUK1 / TSCHOKKINEN JETTA

6.4.2014 Polvijärvi RN NUO-ERI NUK1 PN2 SA, VASERT / PYLVÄNÄINEN-SUORSA MARJATTA

19.4.2014 Imatra KV NUO-ERI NUK2 / KOSKELO ARJA

26.4.2014 Lahti KV NUO-ERI NUK2 / FAGERSTRÖM RUNE

3.5.2014 Tampere KV NUO-EH NUK2 / WITKOWSKA DOROTA

17.5.2014 Riihimäki RN NUO-ERI NUK1 PN1 SA, VSP, SERT / MUNTEAN PETRU

18.5.2014 Joensuu KR NUO-ERI NUK3 SA / SAVOLAINEN TUULA

29.5.2014 Ruovesi RN NUO-EH NUK2 / PYLVÄNÄINEN-SUORSA MARJATTA

6.7.2014 Raasepori KR AVO-ERI AVK2 / SALMINEN MARJA

19.7.2014 Ristiina KR AVO EH / ANNE SUME

2.8.2014 Kokemäki RN AVO ERI AVK 1 SA PN 1 SERT  ROP / TAPIO RANTA

30.08.2014 Liminka AVO ERI / Panos Demetriou, Kypros

20.9.2014 Tampere RN AVO ERI AVK 1 / Matti Luoso


Kaivomäen Valma Telluntytär

Om. Marianne Karjalainen

29.3.2014 Savitaipale RN AVO-H / TSCHOKKINEN JETTA

6.4.2014 Polvijärvi RN AVO-H / PYLVÄNÄINEN-SUORSA MARJATTA

19.4.2014 Imatra KV AVO-EH AVK3 / KOSKELO ARJA

26.4.2014 Lahti KV AVO-EH / FAGERSTRÖM RUNE

3.5.2014 Tampere KV AVO-EH / WITKOWSKA DOROTA

17.5.2014 Riihimäki RN AVO-EH AVK4 / MUNTEAN PETRU

18.5.2014 Joensuu KR AVO-ERI AVK2 / SAVOLAINEN TUULA

29.5.2014 Ruovesi RN AVO-H / PYLVÄNÄINEN-SUORSA MARJATTA

6.7.2014 Raasepori KR AVO-EH AVK3 / SALMINEN MARJA

19.7.2014 Ristiina KR AVO EH / ANNE SUME

2.8.2014 Kokemäki RN AVO EH AVK3 / Tapio Ranta

FCI 4 Mäyräkoirat

FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

Chow Chow C.I.B FI & EE & LV MVA HeW-12 TLNW-13 "Freedom Fighter Lietuvos Liutas "

Om. Jussi Muukkonen

18.1.2014 Turku VAL ERI VAK 1 SA PU 2 VARACA / Hans Almgren, Ruotsi

23.2.2014 Jyväskylä KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Christian Leneuf, Ranska 

29.3.2014 Kerimäki RN ROP1 / Irina Poletaeva, RYP1 / Esa Ruotsalainen, BIS1 / Irina Poletaeva

19.4.2014 Imatra KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Johan Juslin

27.4.2014 Lahti KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Paula Rekiranta

3.5.2014 Tampere KV VAL ERI VAK 1 SA PU 2 VARACA / Garry Dryburgh, Australia

10.5.2014 Hamina KV VAL ERI VAK 2 SA PU 3 / Juha Putkonen

11.5.2014 Helsinki KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Frank Kane, Iso-Britannia

17.5.2014 Joensuu KV  VAL ERI VAK 2 SA PU 2 VARACA / Eivind Mjaerum, Norja

18.5.2014 Joensuu KR  VAL ERI VAK 1 SA PU 1 ROP / Pedro Sanches Delerue, Portugal

1.8.2014 Kuopio KV  VAL ERI VAK 2 SA PU 2 VARACA / Heidi Kirschbichler, Itävalta

2.8.2014 Kuopio KV  VAL ERI VAK 3 / Freddie Klindrup, Tanska

3.8.2014 Kuopio KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Marianne Baden, Tanska

9.8.2014 Helsinki World Dog Show 2014 VAL ERI / Hiroshi Kamisato, Japani

30.8.2014 Janakkala KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP RYP-1 / Annamaria Tarjan, Unkari

13.9.2014 Kirkkonummi ENLY VAL EH / Chris Clucas, Iso-Britannia

9.11.2014 Jyväskylä KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Colin Reed, Iso-Britannia

6.12.2014 Helsinki Winner 2014 VAL ERI VAK 2 SA PU 2 VARACA / Paavo Mattila

7.12.2014 Voittaja 2014 VAL ERI VAK 2 SA PU 2 VARACA / Philip John, Intia

Eurasier "Steppen Hill´s Angel Dust"

Om. Anne Soininen

15.2.2014 Tuusniemi VAL ERI VAK1 SA PN1 ROP / Urosevic Milivoja

29.3.2014 Kerimäki RN VAL ERI VAK! SA PN2 / Irina Poletaeva

19.4.2014 Imatra KV VAL EH VAK 1 / Jovanovic Nemanja Serbia

17.5.2014 Joensuu VAL ERI VAK1 Sa PN1 ROP CACIB / Tino Pehar Kroatia

6.7.2014 Juva VAL EH VAK1 / Soile Bister

13.7.2014 Joutsa VAL ERI VAK1 SA PN2 / Pekka Teini

19.7.2014 Ristiina KR VAL ERI VAK1 PN1 SA ROP / Kirsi Honkanen

23.8.2014 Kouvola VAL ERI VAK2 / Matejevic Devic Milosava

24.8.2014 Heinola VAL ERI VAK2 SA PN4 / Esa Ruotsalainen

30.8.2014 Tervakoski VAL ERI VAK1 SA PN1 VSP / Anna-Maria Tarjan

8.11.2014 Jyväskylä VAL ERI / Harri Lehkonen

6.12.2014 Helsinki VAL EH / Viktor Pilikin

7.12.2014 Helsinki VAL ERI VAK3 / Leni Finne

Eurasier "Fabulous Dantas Alpha Yu-Na"

Om. Anne Soininen

15.2.2014 Tuusniemi JUN ERI JUK1 SA PN2 SERT / Urosevic Milivoja

29.3.2014 Kerimäki RN JUN ERI JUK1 SA PN1 ROP / Irina Poletaeva

19.4.2014 Imatra KV JUN ERI JUK1 SA SERT ROP / Jovanovic Nemanja Serbia

17.5.2014 Joensuu JUN ERI JUK 1 / Tino Pehar Kroatia

6.7.2014 Juva NUO ERI NUK1 SA SERT ROP / Soile Bister

13.7.2014 Joutsa NUO ERI NUK1 SA PN3 VASERT / Pekka Teini

19.7.2014 Ristiina NUO ERI NUK1 PN2 SA SERT / Kirsi Honkanen

9.8.2014 Helsink WDS NUO ERI NUK1 / Jancik Leos

23.8.2014 Kouvola NUO ERI NUK1 SA PN2 SERTI / Matejevic Devic Milosava

24.8.2014 Heinola NUO ERI NUK1 SA PN3 VARASERTI / Esa Ruotsalainen

30.8.2014 Tervakoski NUO EH NUK1 / Anna-Maria Tarjan

8.11.2014 Jyväskylä NUO EH NUK1 / Harri Lehkonen

7.12.2014 Helsinki NUO H / Leni Finne


Japaninpystykorva "Snowtime´s Iwahige Go"

Om. Merja Tiainen

1.8.2014 Kuopio KV AVO-EHAVK4 / Marianne Baden

17.5.2014 Joensuu KV AVO-ERI AVK1 PN3, SA, SERT / Pedro Delerue Sanches

Jämtlanninpystykorva RU JMVA Vesikorven Emma

Om. Sari Finer-Miettinen

29.3.2014 Kerimäki RN Avo Eri 2 SA PN 3 / Tapio Kakko

3.5.2014 Parikkla RN Avo Eri 1 SA PN 3 / Sakari Poti

10.5.2014 Hamina KV Avo Eh 1 / Leif-Herman Wilberg

31.5.2014 Viipuri KR Avo Eri 1 PN 1 SERTI ROP RYP 4 = RU MVA / Julija Aiditiene

Jämtlanninpystykorva FI KVA FI MVA RU MVA RKF CH LTW-14 "Rajahirven Elmo"

Om. Sari Finer-Miettinen

15.2.2014 Pietari KV Val Eri 1 Pu 1 Serti Cacib Rop / Valentina Ivanishieva

8.3.2014 Liettua Vilna KV Val Eri 1 Pu1 Serti Cacib Rop = C.I.B LT MVA & LTV-14 / Zdenka Jilkova

9.3.2014 Liettua Vilna KV Val Eri 1 Pu1 Serti Cacib Rop / Luza Beradze

Lapinporokoira "Poropeukalon Sokeri-Jussi"

Om. Heidi Kemppainen

29.3.2014 Kerimäki VAL ERI1 / Irina Poletaeva

9.8.2014 Helsinki Maailman Voittaja-näyttely VAL ERI / Jussi Liimatainen

23.8.2014 Mäntyharju VAL ERI1 / Lahtovaara Riitta

2.11.2014 Växjö KV Ruotsi VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP SE MVA / Nina Karlsdotter

Lapinporokoira "Poroporvarin Juhannuspupu"

Om. Heidi Kemppainen

29.3.2014 Savonlinna JUN ERI1 / Poletaeva Irina

8.8.2014 Helsinki, Maailman Voittaja JUN EH / Kuusisto Jukka

23.8.2014 Mäntyharju JUN H / Lahtovaara Riitta

Länsigöötanmaanpystykorva "Calawan Fjalar "

Om. Jasmin Rosenberg & Ville Nuopponen

23.2.2014 Jyväskylä KV AVO-ERI AVK2 / Jussi Liimatainen

29.3.2014 Kerimäki RN AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP FI MVA / Esa Ruotsalainen

19.4.2014 Imatra KV VAL ERI1 SA PU2 CACIB / Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

17.5.2014 Joensuu KV VAL ERI VAK1 SA PU1 CACIB VSP / Paavo Mattila

1.8.2014 Kuopio KV VAL ERI2 / Marianne Baden, Tanska

Mittelspitz FI & EE & LT MVA "Darrenhoff Creamy Capuccino"

Om. Leena Hartikainen


2.2.2014 Joensuu RN. NUO ERI1 SA PU3 SERT / Paavo Mattila

22.2.2014 Jyväskylä KV. AVO EH3 / Paula Heikkinen-Lehkonen

8.3.2014 Eno RN. AVO EH2 / Harry Tast

29.3.2014 Kerimäki RN. AVO EH2 / Esa Ruotsalainen

5.4.2014 Polvijärvi RN. AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP -> FI MVA / Pekka Teini

10.5.2014 Hamina KV. VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP / Leif-Herman Wilberg

11.5.2014 Helsinki KV. VAL ERI3 SA / Heidi Kirschbichler

17.5.2014 Joensuu KV. VAL ERI1 SA PU3 V-CACIB / Pekka Teini

7.6.2014 Palanga, Liettua KR. VAL ERI1 SA PU1 SERT ROP -> LT MVA / Antonio Di Lorenzo

8.6.2014 Palanga, Liettua KR. VAL ERI1 SA PU1 SERT ROP / Zorica Salijevic

5.7.2014 Nastola ER. VAL ERI / Henning Schenk

19.7.2014 Põlva, Viro KR.VAL ERI1 SA PU1 SERT ROP RYP4 -> EE MVA / George Schogol

20.7.2014 Tartto, Viro KR. VAL ERI1 SA PU1 ROP / Suncica Lazic

1.8.2014 Kuopio KV. VAL ERI3 SA PU4 / Tuula Plathan

2.8.2014 Kuopio KV. VAL ERI1 SA PU3 CACIB / Ann-Christine Johansson

3.8.2014 Kuopio KV. VAL ERI3 / Zeljko Zilnik

7.12.2014 Helsinki KV. VAL ERI / Otto Schimpf

Suomen pystykorva "Pogostan Kusti"

Om. Anna-Mari Syrjäläinen ja Ilkka Turtiainen

9.8.2014 Helsinki KV KÄY ERI KÄK1 SERT / Reino Korpela

FCI 6 Ajavat ja jäljestävät koirat

C.I.B. Fin KVA Fin MVA Ee MVA Suomenajokoira "Ruokosuon Cami"

Om. Matti Mikkonen

3.5.2014 Parikkala RN VET EH / Pirjo Aaltonen

24.5.2014 Puumala RN VET ERI SA PN3 ROP-VET BIS-Vet 4 / Kipinä Markku

13.7.2014 Joutsa RN VET ERI ROP-VET / Jari Fors

3.8.2014 Mikkeli RN VET ERI SA PN3 ROP-VET / Esko Nummijärvi

Suomenajokoira "Ruokosuon Riki"

Om. Matti Mikkonen

3.5.2014 Parikkala RN Käy Eri Sa Pu4 / Pirjo Aaltonen

25.4.2014 Puumala RN Käy Eri Sa Pu2 Vara-serti / Markku Kipinä

13.7.2014 Joutsa RN Käy Eri Sa / Jari Fors

3.8.2014 Mikkeli RN Käy Eri / Esko Nummijärvi

Suomenajokoira "Ruokosuon "Rina"

Om. Matti Mikkonen

3.5.2014 Parikkala RN Avo H / Pirjo Aaltonen

24.5.2014 Puumala RN Avo Eh / Kipinä Markku

13.7.2014 Joutsa RN Käy Eri / Jari Fors

3.8.2014 Mikkeli RN Käy Eri / Nummijärvi Esko

Suomenajokoira "Ruokosuon Sini"

Om. Matti Mikkonen

5.2014 Parikkala RN Avo Eri / Pirjo Aaltonen

24.5.2014 Puumala RN Avo H / Kipinä Markku

13.7.2014 Joutsa RN Avo Eri / Jari Fors

3.8.2014 Mikkeli RN Avo Eri Sa Pn2 Vara serti / Nummijärvi Esko

Ruokosuon-kennel

13.7.2014 Joutsa RN Kasvattaja kehä: Kp  Rop-Kasv Bis-kasv2

3.8.2014 Mikkeli RN Kasvattaja kehä: Kp Rop-Kasv Bis-Kasv2

FCI 7 Kanakoirat

Englanninsetteri RU JMVA HeJW-13 LTJW-14 "Fairray Tart"

Om. Sari Finer-Miettinen

15.2.2014 Pietari Kv Jun Eri 1 Jun-Serti Jun Rop= RU JMVA / Loránd Czekes

8.3.2014 Liettua Vilna Jun Eri 1 pn1 Jun-serti Jun-Rop Rop LTJW-14 / Jurate Butkiene

9.3.2014 Liettua Vilna Jun Eri 1 / Luis Pinto Teixeira

29.3.2014 Kerimäki RN Jun Eri 1 SA PN 1 VSP & Serti / Paavo Mattila

10.5.2014 Hamina KV Nuo Eri 1 SA PN 1 ROP SERTI CACIB / Hannele Jokisilta

24.5.2014 Siilinjärvi RN Jun Eri 1 SA PN 2 VaSert / Pekka Teini

31.5.2014 Viro ER (Setter Speciality) Jun Eri 2 SA PN 4 / Alenka Pokorn

1.6.2014 Viro KV JUN-ROP JUN SERTI  EeJW-14, Ee JCH

14.6.2014 Kotka KV Nuo Eri 1 SA PN 1 VSP SERTI CACIB / Delerue Pedro Sanches

6.7.2014 Juva KR Jun Eri 1 SA PN 1 ROP SERTI / Hannele Jokisilta

8.8.2014 Helsinki KV Nuo Eri 1 / Tamas Jakkel

23.8.2014 Mäntyharju RN Nuo Eri 1 /Marja Talvitie

30.8.2014 Viipuri KR Nuo Eri 1 PN 1 SERTI ROP RYP 2 / K.Barbosov

21.9.2014 Hyvinkää RN Nuo Eri 1 SA PN 1 SERTI VSP / Baic Boris

04.10.2014 Pietari KR Nuo Eri 1 PN 1 SERTI  ROP RYP 1 / Andrzej Szutkiewicz

04.10.2014 Pietari KR Nuo Eri 1 PN 1  SERTI ROP RYP 2 = RU MVA / L.Terenteva/Dusko Piljevic

08.11.2014 Tarto KV Nuo Eri 1 SA PN 1 CACIB VSP /Ferdinando Asnaghi

09.11.2014 Tarto KV Nuo Eri 1 SA PN 1 CACIB VSP /Svein Helgesen

Gordoninsetteri EE MVA RU MVA RKFV PMV-13 "MOONSET IRON MAIDEN"

Om. Hanne Berg & Petri Pesonen

18.01.2014 Turku KV NUO ERI1 SA PN4 VASERT / Eeva Rautala

01.03.2014 Pietari KR AVO ERI1 SERT ROP / V.Alexandrov

01.03.2014 Pietari KR AVO ERI1 SERT ROP RYP1 / A.E. Filatova

29.03.2014 Savonlinna RN AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP / Paavo Mattila

31.05.2014 Viipuri KR AVO ERI1 SERT ROP RYP3 / Marja Talvitie / Per Iversen

03.08.2014 Mikkeli RN AVO ERI1 SA PN1 ROP / Paavo Mattila

10.08.2014 Helsinki KV AVO ERI / Per Iversen

30.08.2014 Viipuri KR AVO ERI1 SERT ROP RYP4 = RU MVA / K. Barbosov

08.11.2014 Tarto KV AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP RYP1 = EE MVA / Ferdinando Asnaghi

13.12.2014 Pietari KV (Nevskiy Winner) AVO ERI1 SERT CACIB VSP = C.I.E. / Annukka Paloheimo

Gordoninsetteri RU MVA RU JMVA RKF CH HeW-13 "Moonset It´s Now Or Never"

Om. Sari Finer-Miettinen

18.1.2014 Turku KV Nuo Eri 1 Sa Pu 1 Serti Cacib ROP / Eeva Rautala

8.3.2014 Liettua Vilna KV Avo Eri 2 Pu 2 VaCacib / Jurate Butkiene

9.3.2014 Liettua Vilna KV Avo Eri 1 Pu1 Serti Cacib Rop Ryp2 / Luis Pinto Teixeira/Alexsey Belkin

29.3.2014 Kerimäki RN Val Eri 1 SA PU 2 VaSert / Paavo Mattila

24.5.2014 Siilinjärvi RN Val Eri 1 SA PU 1 ROP SERTI / Pekka Teini

08.08.2014 Helsinki KV Val Eri / Per Iversen

21.09.2014 Hyvinkää RN Val Eri 2 SA PU 2 / Baic Boris

08.11.2014 Tarto KV Val Eri 1 SA PU 1 SERTI CACIB VSP = C.I.E /Ferdinando Asnaghi

Gordoninsetteri Ru Mva RKF CH "Moonset I´m Piece Of Gold"

Om. Sari Finer-Miettinen

18.1.2014 Turku KV Nuo Eri 2 Sa Pu 3 VaCacib / Eeva Rautala

15.2.2014 Pietari KV Avo Eri 1 Pu 1 Serti Cacib Rop Ryp 2 Loránd Czekes / Luis Pinto Teixeira

22.2.2014 Jyväskylä KV Avo Eri 2 Sa Pu 4 VaSerti / John Thirlwell

29.3.2014 Kerimäki RN Avo Eri 1 SA PU 1 ROP SERTI RYP 1 BIS 2 / Paavo Mattila

24.5.2014 Siilinjärvi RN Val Eri 2 SA PU 2 / Pekka Teini

14.6.2014 Kotka KV Val Eri 1 SA PU 1 VSP CACIB / Delerue Pedro Sanches

6.7.2014 Juva Val Eri 1 SA PU 1 ROP RYP 3 / Soile Bister

08.08.2014 Helsinki KV Val EH / Per Iversen

21.09.2014 Hyvinkää RN Val Eri 1 SA PU 1 ROP RYP 3 / Baic Boris / Simu Calin

08.11.2014 Tarto KV Val Eri 2 SA PU 2 VaraCa / Ferdinando Asnaghi

09.11.2014 Tarto KV Val Eri 1 SA PU 1 SERTI CACIB ROP RYP 1= EE MVA C.I.E  / Cathy Delmar / Svein Helgesen

Gordoninsetteri RU MVA RKF CH JW-12 LTW-14 "Moonset Ice Pearl"

Om. Sari Finer-Miettinen

18.1.2014 Turku KV Nuo Eri 1 Sa Pn 2 Serti VaCacib / Eeva Rautala

22.2.2014 Jyväskylä KV Val Eri 1 Sa Pn3 VaSerti / John Thirlwell

8.3.2014 Liettua Vilna Val Eri 1 Pn 1 Serti Cacib Rop / Jurate Butkiene

9.3.2014 Liettua Vilna Val Eri 1 Pn 2 Serti VaCacib

29.3.2014 Kerimäki RN Val Eri 2 PN 3 VaSert / Paavo Mattila

10.5.2014 Hamina KV  Val Eri 1 / Hannele Jokisilta

24.5.2014 Siilinjärvi RN Val Eri 1 SA PN 1 VSP SERTI / Pekka Teini

14.6.2014 Kotka KV Val Eri 2 SA PN 3 / Delerue Pedro Sanches

6.7.2014 Juva KR Val Eri 1 SA PN 1 VSP / Soile Bister

08.08.2014 Helsinki KV Val Eri / Per Iversen

23.08.2014 Mäntyharju RN Val Eri 1 SA PN 1 ROP / Marja Talvitie

21.09.2014 Hyvinkää RN Val Eri 1 SA PN 1 VSP / Baic Boris

08.11.2014 Tarto KV Val Eri 3 / Ferdinando Asnaghi

09.11.2014 Tarto KV Val Eri 1 SA PN 1 SERTI CACIB VSP = C.I.E / Cathy Delmar

Gordoninsetteri C.I.E FI MVA RU MVA RKFV V-13 MV-14 SILENT NORTH AMALTHEA

Om. Jutta Paajanen

22.02.2014 Jyväskylä KV VAL  ERI 2 / Thirlwell John

29.03.2014 Kerimäki RN VAL ERI 1 SA PN 2 / Paavo Mattila

12.04.2014 Tallina KV VAL ERI 1 SA PN 1 ROP SERT = EST CH CACIB = C.I.E. TALW-14

19.04.2014 Imatra KV Val ERI 2 SA PN 3 / Hans Lehtinen

26.04.2014 Lahti KV VAL  ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP / Paavo Mattila

17.05.2014 Joensuu KV VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP RYP 4 / Van Adrichem Boogaert-Kwint

18.05.2014 Joensuu KR VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP / Jonsson Mats

14.06.2014 Kotka KV VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP / Delure  Pedro Sanches

05.07.2014 Juva KR VAL ERI 2 SA PN 2 / Bister Soile

19.07.2014 Ristiina KR VAL ERI 1 SA PN 1 ROP RYP 3 / Wieremiejczyk-Wierzchwska Malgorzata

 08.08.2014 Helsinki KV VAL ERI 1 SA PN 1 VSP SERT = FI CH CACIB MV-14 / Iversen Per

13.09.2014 Porvoo KR VAL ERI 1 SA PN 1 ROP / Leonard Michael

06.12.2014 Helsinki KV VAL ERI 2 / Pronin Joanna

07.12.2014 Helsinki VAL EH / Lahtovaara Riitta

Gordoninsetteri Wernatza´s Always Have Fun

Om. Sari Finer-Miettinen

08.08.2014 Helsinki KV Pen 3 / Per Iversen

08.11.2014 Tarto KV Jun EH 1 / Ferdinando Asnaghi

 09.11.2014 Tarto KV Jun Eri 1 SA PU 3 JunSERTI JunROP / Cathy Delmar

FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

Barbet "PessinTassun DayDreamer"

Om. Jaana Särkkä

2.2.2014 Joensuu RN JUN ERI JUK1 / Helin Kasuk-Tenson

29.3.2014 Kerimäki RN JUN EH JUK1 / Elena Ruskovaara

5.7.2014 Juva KR JUN ERI JUK1 / Leila Kärkäs

Labradorinnoutaja "Windywood´s Captain J Hook"

Om. Heli Lundénius

11.1.2014 Kajaani KV JUN ERI4

2.2.2014 Joensuu RN JUN ERI2

29.3.2014 Kerimäki RN JUN ERI3

17.5.2014 Joensuu KV JUN ERI2

18.5.2014 Joensuu KR JUN ERI2

25.5.2014 Mikkeli RN JUN ERI1 SA PU4 VA-SERT

5.7.2014 Juva KR JUN EH1

19.7.2014 Ristiina KR JUN ERI2 SA

FCI 9 Seurakoirat ja kääpiökoirat

Lhasa Apso FI MVA "Taivaskatseen Mustikkasuu"

Om. Titta Vauhkonen

11.01 2014 Kajaani KV VAL-ERI VAK4 SA / Nemanja Jovanovic

8.3.2014 Eno ERI SA VAK1 PN2 / Juha Putkonen

Lhasa Apso "Nice Choice Midsummer Star"

Om. Titta Vauhkonen

19.1.2014 Lahti EPN KR EH PK1 PN2 KP / Juha Putkonen

8.3.2014 Eno PK1 KP ROP- pentu

Lhasa Apso "Chic Choix La Grande Dame"

Om. Titta Vauhkonen

23.3.2014 Kouvola EPN  PK 2 / Tarja Löfman

1.6.2014 Tallinna Eestin Voittaja: PK1 KP ROP-pentu / Laurent Pichard

6.7.2014 Juva KR JUK1 EH / Eeva Resko

23.8.2014  Kouvola KR ERI JUK1 SA PN4 VaSERT / Louis Dehaes

Ranskanbuldoggi "Honeybee"

Om. Maarit Parkkinen

6.7.2014 Juva KR JUN EH / Paavo Mattila

Ranskanbuldoggi "Huithapelin Iron Maiden"

Om. Maiju Myllys

3.5.2014 Mikkeli RN JUN ERI JUK2 / Marja Talvitie

18.5.2014 Oulu KV JUN ERI / Tamas Jakkel

6.7.2014 Juva KR JUN ERI / Paavo Mattila

3.8.2014 Kuopio KV JUN ERI JUK2 SA PN3 VASERT / Wim Wellens

24.8.2014 Heinola KR NUO EH NUK3 / Arne Foss

FCI 10 Vinttikoirat

INTO

ORIA

Vuosi 2013

FCI 1 Lammas- ja karjakoirat (paitsi sveitsinpaimenkoirat)

Belgianpaimenkoira groenendael Athos

Om. Eija Hirvonen & Mika Nousiainen

21.4.2013 Outokumpu ERI JUK1 PU1 SA ROP SERT RYP3

27.7.2013 Joensuu erikoisnäyttely JUN-ERI JUK1 SA / Bidault Michele

Belgianpaimenkoira groenendael Heather Honey alias Dakota

Om. Sonja Enlund

20.7 2013 Pieksämäki ERI1 SA SERT ROP

27.7.2013 Joensuu erikoisnäyttely ERI2 SA

7.9.2013 Tallinna  ERI1 SA JUN ROP JUN SERT PN1 ROP

16.11.2013 Jyväskylä KV ERI2 SA PN3 VARA CACIB

30.11.2013 Narva ERI1 SA JUN SERT PN1 ROP

Belgianpaimenkoira malinois "Giramin Dugan"

Om. Niina ja Pasi Toropainen

4.5..2013 Tohmajärvi AVO-ERI, AVK2 / Eerola Päivi

27.7.2013 Joensuu KÄY-EH, KÄY2 / Vassalo Laura

11.8.2013 Joensuu KÄY-ERI, KÄK1, PU2, ERI SA SERT VARACA / Harris Dominic

Beauceron Black Carambas Oriane le Belle

Om. Arja ja Hannu Myöhänen

20.7.2013 Pieksämäki KV AVO ERI AVK1 / Päivi Eerola

16.11.2013 Jyväskylä KV NUO H / Elina Haapaniemi

Pk- Collie Black Gary Only Love

Om. Satu Behm

13.1.2013 Lahti ROP-pentu

1.4.2013 Lappeenranta JUN ERI1, PN3 SA Vara Serti

21.4.2013 Outokumpu JUN ERI2 SA

4.5.2013 Tohmajärvi JUN ERI1  SA  PN3

6.10.2013 Hämeenlinna RN NUO ERI1 SA PN 2 SERT

16.11.2013 Jyväskylä NUO ERI1 SA

Shetlanninlammaskoira Starsong Power n´Grace

Om. Satu Behm

6.10.2013 Hämeenlinna AVO ERI

Valkoinen paimenkoira Disadonna King Horant

Om. Tiina Rosanti

24.3.2013 Rautalampi RN JUN-ERI JUK 2 / Ruskovaara Elena

31.3.2013 Lappeenranta KRN JUN-EH JUK / Campell Ralf

24.5.2013 Tohmajärvi RN JUN-ERI, JUK1, SA, PU1, SERT & VSP

15.6.2013 Kotka KV JUN-EH JUK3 / Zhuk Anatoli

6.7 Mikkeli KRN JUN-ERI JUK1 PU2 SA SERT / Müürisepp Alar

21.9 Heinola Erikoisnäyttely JUN-ERI JUK3 / Adamowska Joanna

16.11 Jyväskylä KV NUO-ERI NUK1 PU 3 SA SERT / Fernandes Renau Carlos

FCI 2 Pinserit, snautserit, molossityyppiset ja sveitsinpaimenkoirat

Bernhardinkoira Mironbell`s Lord Alejandro

Om. Ulla Silvennoinen

09.05.2013 Mikkeli  RN VAL ERI2 SA PU2 / Holm Marianne

26.10.2013 Lahti KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB RYP4 / Finne Leni, Birk Carsten

16.11.2013 Jyväskylä  KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB / Järvinen Kari

13.12.2013 Helsinki KV VAL ERI2 SA PU4 / Mravik Josef

14.12.2013 Helsinki  KV VAL ERI / Holm Marianne

15.12.2013 Helsinki KV VAL ERI3 SA / Gruttner Hans-Erhard

Bernhardinkoira Buffy`s Teddybear Brutus

09.05.2013 Mikkeli RN VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP1 BIS1 / Marianne Holm, Jari Laakso, Paavo Mattila

18.05.2013 Jämsä  KR VAL ERI1 SA PU1 ROP / Markku Kipinä

08.06.2013 Tuuri  KR VAL ERI1 SA PU1 VSP / Stockmari Harto

09.06.2013 Orivesi  KR VAL ERI1 SA PU1 ROP / Jokisilta Hannele

15.06.2013 Kotka  KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB RYP 2 / Hastings Colm

06.07.2013 Mikkeli KR VAL ERI1 SA PU1 ROP / Haranen Juta

12.07.2013 Oulu  EN VAL ERI2 SA PU4 / Long-Doyle Austin

13.07.2013 Oulu  KV VAL ERI4 / Stockmari Harto

14.07.2013 Oulu KV VAL ERI2 SA PU2 / Mustonen Kimmo

10.08.2013 Joensuu  KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB / Vuorinen Rainer

11.08.2013 Joensuu  KV VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB / Muldoon Colette

Leonberginkoira MAXIGOR MONTEGORDO

Om. Eveliina Kokki ja Olavi Itkonen

8.6.2013 Alavus VET-H

20.4.2013 Outokumpu VET-H

31.3.2013 Lappeenranta VET-EH VEK1

30.3.2013 Kirkkonummi VET-ERI VEK3

9.3.2013 Juuka VET-EH VEK1

Leonberginkoira TEAMAIDES QUBIC QUANDANGO

Om. Eveliina Kokki ja Olavi Itkonen

24.2.2013 Tuusniemi VAL-ERI VAK1PU2 SA

9.5.2013 Mikkeli VAL-ERI VAK1
 

29.6.2013 Tuusula VAL-ERI VAK1 PU2 SA

29.6.2013 Hämeenlinna VAL-ERI VAK3 SA 

6.7.2013 Mikkeli VAL-ERI VAK1 PU2 SA

7.7.2013 Laukaa VAL-ERI VAK1 PU2 SA

10.8.2013 Joensuu VAL-ERI VAK1 PU2 SA

11.8.2013 Joensuu VAL-ERI VAK1 PU1 SA, VSP, CACIB

17.8.2013 Kouvola VAL-ERI VAK1 PU1 SA, ROP

18.8.2013 Heinola VAL-EH VAK2

31.8.2013 Mäntyharju VAL-EH VAK1

1.9.2013 Suonenjoki VAL-ERI VAK1 PU4 SA

7.9.2013 Vantaa VAL-ERI VAK1 PU1 SA, VSP

14.9.2013 Porvoo VAL-ERI VAK1 PU1 SA, VSP

13.12.2013 Helsinki VAL-ERI

14.12.2013 Helsinki VAL-EH

15.12.2013 Helsinki VAL-ERI

FCI 3 Terrierit

Cairnterrieri Kaivomäen Valma Telluntytär

Om. Marianne Karjalainen

24.02.2013 Tuusniemi RN (FCI 3)  NUO EH / Jo Schepers

1.4.2013 Lappeenranta KR NUK 3 EH / Luis Gorjao-Henriques

6.4.2013 Savitaipale RN NUO H / Kimmo Mustonen

7.4. 2013 Liperi RN NUO EH NUK3 / Tarmo Viirtelä

28.4.2013 Lahti KV  AVO ERI / Orietta Zill

19.5.2013 Jämsä KR AVO EH AVK4 / Soile Bister

26.5.2013 Kuopio KV AVO EH AVK3 / Marja Talvitie

8.6.2013 Orivesi KR AVO ERI AVK2 SA / Tino Pehar

15.6.2013 Karttula RN AVO EH Avk 4 / V-P Kumpumäki

29.6.2013 Hämeenlinna AVO EH / Luis Gorjao-Henriques

6.7.2013 Mikkeli KR AVO ERI Avk4 / Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

4.8.2013 Iisalmi KV AVO ERI / Gunther Ehrenreich Itävalta

9.8.2013 Joensuu RN AVO ERI / Elena Agafonova

11.8.2013 Joensuu KV AVO ERI Avk 1 SA / Salvatore Tripoli, Italia

Cairnterrieri Kaivomäen Amaranth Gingerline

Om. Marianne Karjalainen

24.02.2013 Tuusniemi RN (FCI 3) PEN2 KP / Jo Schepers

1.4.2013 Lappeenranta KR PEN 2 KP / Luis Gorjao-Henriques

6.4.2013 Savitaipale RN JUN EH JUK3 / Kimmo Mustonen

7.4.2013 Liperi RN JUN EH JUK4 / Tarmo Viirtelä

28.4.2013 Lahti KV JUN ERI / Orietta Zill

19.5.2013 Jämsä KR JUN EH JUK 2 / Soile Bister

26.5.2013 Kuopio KV JUN ERI Juk1 ROP-juniori / Marja Talvitie

8.6.2013 Orivesi KR JUN ERI JUK1 SA PN 4 Varaserti / Tino Pehar

15.6.2013 Karttula RN JUN ERI Juk 3 / V-P Kumpumäki

29.6.2013 Hämeenlinna JUN EH / Luis Gorjao-Henriques

6.7.2013 Mikkeli KR JUN ERI Juk2 / Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

4.8.2013 Iisalmi KV JUN ERI Juk 4 / Gunther Ehrenreich Itävalta

9.8.2013 Joensuu RN JUN ERI Juk4 / Elena Agafonova

11.8.2013 Joensuu KV JUN ERI Juk 1 SA / Salvatore Tripoli, Italia

18.8.2013 Heinola KR JUN ERI Juk 4 / Pirjo Hjelm

25.8.2013 Tervakoski KR JUN ERI Juk 1 / Tinna Grubbe

31.8.2013 Mäntyharju KR JUN EH Juk 2 / Jutta Tschokkinen

8.9.2013 Muurame RN JUN ERI Juk 3 / Päivi Eerola

14.9.2013 Porvoo KR JUN EH Juk 4 / Roger Barenne, Ranska

22.9.2013 Hyvinkää RN JUN EH Juk 1 / Märet Kärdi, Viro

6.10.2013 Hämeenlinna RN JUN ERI Juk 2 / Harry Tast

26.10.2013 Lahti KV JUN EH Juk3 / Walter Jungblut

Cairnterrieri Kaivomäen Ayotte Velvet

Om. Marianne Karjalainen

15.6.2013 Karttula RN AVO ERI Avk 2  / V-P Kumpumäki

FCI 4 Mäyräkoirat

FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

Chow Chow C.I.B FI & EE & LV MVA HeW-12 TLNW-13 Freedom Fighter Lietuvos Liutas

Om. Jussi Muukkonen

13.1.2013 Kajaani KV VAL ERI VAK 1 SA PU 2 CACIB / Ralf Campbell, Norja

20.1.2013 Turku KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Elina Haapaniemi

1.4.2013 Lappeenranta KR VAL ERI VAK 2 SA PU 2 / Anca Giura, Romania

13.4.2013 Tallinna KV Tallinna Winner-13: VAL ERI1 PU1 SERT CACIB EE MVA TLNW-13 ROP / Jussi Liimatainen

4.5.2013 Tampere KV  VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Birgitte Gothen, Tanska

5.5.2013 Ikaalinen erikoisnäyttely VAL ERI VAK 1 SA PU 1 VSP / Tanya Ahlman-Stockmari

11.5.2013 Hamina KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP / Gunnar Nyman, Tanska

12.5.2013 Helsinki KV VAL ERI VAK 2 / Jean Westren, Irlanti

26.5.2013 Kuopio KV VAL ERI VAK 2 SA PU 2 VARACA / Theo Leenen, Belgia

8.6.2013 Latvia, Riika KV VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP LV MVA & C.I.B / Vija Klucniece, Latvia

9.6.2013 Latvia, Riika KV VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP/ Marie Petersen, Tanska

4.8.2013 Iisalmi KV VAL ERI VAK 2 SA PU 3 / Birk Carsten, Tanska

10.8.2013 Joensuu KV VAL ERI VAK 2 SA PU 2 VARACA / Janiki Steinbock, Israel

11.8.2013 Joensuu KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / John R Walsh, Irlanti

20.10.2013 Seinäjoki KV VAL ERI VAK 1 SA PU1 CACIB ROP / Anne Indergaard, Norja

26.10.2013 Lahti KV  VAL ERI VAK 3 SA PU4 / Gerald Cox, Irlanti

16.11.2013 Jyväskylä KV VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP / Sarah Burns, Irlanti

13.12.2013 Helsinki Winner 2013 VAL ERI VAK 2 SA PU 2 VARACA / Guido Schäfer, Saksa

14.12.2013 Nordic Winner 2013 VAL ERI VAK 3 / Dagmar Klein, Romania 

15.12.2013 Voittaja 2013 VAL ERI / Harri Lehkonen 

Eurasier Steppen Hill´s Angel Dust

Om. Anne Soininen

1.4.2013 Lappeenranta AVO-EH AVK1

9.6.2013 Mustiala AVO-EH

6.7.2013 Mikkeli AVO-ERI AVK1 PN1 SA ROP SERT MVA

4.8.2013 Iisalmi VAL-ERI VAK1 PN1 SA ROP CACIB

11.8.2013 Joensuu VAL-ERI VAK1 PN1 SA ROP CACIN

18.8.2013 Heinola VAL EH VAK1

25.8.2013 Luumäki VAL-ERI VAK1 PN1 SA ROP

31.8.2013 Mäntyharju VAL-ERI VAK1 PN1 SA ROP

26.10.2013 Lahti VAL ERI VAK3 SA / Pekka Teini


Eurasier Fabulous Dantas Alpha Yu-Na

Om. Anne Soininen

19.5.2013 Lahti ROP-pentu KP

9.6.2013 Mustiala KP2 KP

6.7.2013 Mikkeli ROP-pentu KP

4.8.2013 Iisalmi ROP-pentu KP

11.8.2013 Joensuu ROP-pentu KP

18.8.2013 Heinola VSP-pentu, KP

24.8.2013 Luumäki ROP-pentu KP

31.8.2013 Mäntyharju VSP-pentu KP

26.10.2013 Lahti JUN ERI JUK1 / Pekka Teini

Japaninpystykorva Naomi of Konparu Wakata JP

om. Merja Tiainen

8.6.2013 Riika val eri 1

9.6.2013 Riika val eri 1 Pn-1 Cacib, Sert, Vsp, Kans Mva, Lv Mva

Japaninpystykorva Snowtime´s Iwahige Go

Om. Merja Tiainen

9.6.2013 Riika AVO ERI 1 Pn-2, vara-sert, Vara-cacib

Jämtlanninpystykorva FI KVA FI MVA RU MVA Rajahirven Elmo

Om. Sari Finer-Miettinen

11.5.2013 Hamina KV Val Eri 1 Sa Pu 1 Cacib Rop / Tuula Savolainen

Jämtlanninpystykorva RU JMVA Vesikorven Emma

Om. Sari Finer-Miettinen

27.1.2013 Kuopio ER Jun Eri 1 Sa Pn 4  / Marja Talvitie

10.2.2013 Pietari Kv Jun-Serti Jun-Rop / Larisa Galiaskarova

3.3.2013 Pietari KR Jun-Serti Jun-Rop / Sergei Slukin

3.3.2013 Pietari KR Jun-Serti Jun-Rop= RU JMVA / V.A.Aleksandrov

1.4.2013 Lappeenranta KR Jun Eh4 / Mari Lackman

6.4.2013 Savitaipale RN Jun Eri 1 Sa Pn 2 VaSert / Marja Talvitie

11.5.2013 Hamina KV Jun Eh2 / Tuula Savolainen

18.5.2013 Sulkava RN Jun Eri 1 Sa Pn 1 Serti Vsp / Hannu Talvi

15.6.2013 Kerimäki RN Jun Eri 1 Sa Pn 3 / Sakari Poti

29.6.2013 Pietari KV  Rop Serti Cacib / Elena I. Kuleshova

30.6.2013 Pietari KV Rop Serti Cacib / Mark A.Zaturinskiy

10.8.2013 Joensuu KV Nuo Eri 1 Sa Pn 2 VaSert VaraCa / Jussi Liimatainen 

11.8.2013 Joensuu KV Nuo Eri 1 / Elina Haapaniemi

Länsigöötanmaanpystykorva Calawan Fjalar

Om. Jasmin Rosenberg ja Ville Nuopponen

23.2.2013 Tuusniemi RN JUN EH JUK3 /  Leni Finne

20.4.2013 Outokumpu RN  JUN EH JUK1 / Irina Poletaeva

5.5.2013 Tohmajärvi RN JUN ERI JUK1 SA PU2 VASERT / Jurate Butkiene

28.7.2013 NUO ERI NUK1 SA PU2 SERT / Tuula Savolainen

17.8.2013 Kouvola KR NUO ERI NUK2 SA PU4 / Hilkka Salohalla

24.8.2013 Ristiina RN NUO ERI NUK1 SA PU2 SERT / Tapani Pukkila

13.12.2013 Helsinki (Winner) NUO ERI NUK1 SA / Annika Ulltveit-Moe

Mittelspitz Pirmese Eminem

Om. Assi Suhonen

23.2.13 Tuusniemi RN  ERI AVK2 /  Annette Bystrup

7.4 2013 Liperi RN AVO EH AVK1 / Harry Tast

27.4.2013 Lahti KV AVO EH AVK1 / Johan Juslin

Ruotsin valkoinenhirvikoira "Tervamasan Into"

Om. Maritta Karvinen-Kivimurto ja Kari Kivimurto

27.1.2013 Kuopio JUN-ERI JUK1 SA / Korpela Reino

18.5.2013 Sulkava RN JUN-ERI JUK1 PU1 SA, ROP, RYP2, SERT / Talvi Hannu

15.6.2013 Kerimäki RN JUN-ERI JUK1 PU1 SA, ROP, RYP4, SERT / Auli Haapiainen-Liikanen

Suomen pystykorva "Pogostan Kusti"

Om. Ilkka Turtiainen

15.6.2013 Kerimäki RN JUN SA, VASERT

24.8.2013 Ristiina RN JUN EH

FCI 6 Ajavat ja jäljestävät koirat

Suomenajokoira "Ruokosuon Cami"

Om. Matti Mikkonen

20.04.2013 Rautjärvi RN VET ERI PN2 SA VET-ROP BIS VET2 / Pylvänäinen-Suorsa Marjatta

1.5.2013 Lahti RN VET-ERI PN1 SA ROP VET ROP / Esko Nummijärvi

9.5.2013 Mikkeli RN VET-ERI SA VET-ROP / Sakari Poti

15.6.2013 Savonlinna RN VET-ERI SA VET-ROP BIS-VET 2 / Haapiainen-Liikanen Auli.

Suomenajokoira "Ruokosuon Pira"

Om. Matti Mikkonen

4.5.2013Kouvola RN AVO-EH / Talvitie Marja

9.5.2013 Mikkeli RN AVO-ERI / Sakari Poti

15.06.2013.Savonlinna RN AVO-EH / Haapiainen-Liikanen Auli

Suomenajokoira "Ruokosuon Riki"

Om. Matti Mikkonen

24.3.2013 Vöyri Erk AVO-ERI / Sakari Poti

20.4.2013 Rautjärvi RN AVO-ERI / Pylvänäinen-Suorsa Marjatta

1.5.2013 Lahti RN AVO-ERI / Nummijärvi Esko

4.5.2013.Kouvola RN AVO-ERI PU3 SA VASERT / Talvitie Marja

9.5.2013 Mikkeli RN AVO-ERI SA / Sakari Poti

Suomenajokoira "Ruokosuon Sini"

Om. Matti Mikkonen

9.5.2013 Mikkeli RN AVO-EH / Sakari Poti

15.6.2013 Savonlinna RN AVO-EVA / Haapiainen-Liikanen Auli

Kasvattaja-luokka "Ruokosuon-kennel"

Om. Matti Mikkonen

9.5.2013 Mikkeli RN Kp-Rop Kasv.

15.6.2013.Savonlinna RN Kp-Rop Kasv Bis-Kasv 2

FCI 7 Kanakoirat

Englanninsetteri Fairray Tart

Om. Sari Finer-Miettinen

16.11.2013 Jyväskylä KV Jun ERi 1 Sa Pn 1 Rop Serti

30.11.2013 Pietari KR Jun Eri 1 Pn 1 Jun-Serti Jun-Rop Rop Ryp 1 / F.Chaikovskaya

30.11.2013 Pietari KR Jun Eri 1 Pn 1 Jun-Serti Jun-Rop Rop Ryp 1 Bis 3-Juniori / I.Begma

13.12.2013 Helsinki KV,Helsinki Winner-13 Jun Eri 1 Sa VaSert HeJW-13 / Tino Pehar

14.12.2013 Helsinki KV,Pohjoismaiden Voittaja-13  Jun Eri / Rune Faregström

15.12.2013 Helsinki KV Voittaja-13  Jun Eh4 / Heather Cox


Gordoninsetteri Moonset It´s Now Or Never

Om. Sari Finer-Miettinen

2.3.2013 Kouvola RN Jun Eri 3 / Paula Heikkinen-Lehkonen 

3.3.2013 Pietari KR Jun-Serti Jun-Rop BIS 1-juniori / V.A. Aleksandrov

3.3.2013 Pietari KR Jun-Serti Jun-Rop BIS 3-juniori / O.N. Vasiljev

31.3.2013 Lappeenranta KR Jun Eri2 SA PU2 VaSert / Tuula Savolainen 

5.5.2013 Pietari KV Jun-Serti Jun-Rop= RU JMVA Rop Ryp 1 / Juan Naveda/ Carlos Saevich

18.5.2013 Siilinjärvi RN Jun Eri 1 Sa Pu1 Rop Serti Ryp 1 Bis 2 / Pekka Teini/Sakari Poti

15.6.2013 Kerimäki RN Jun Eri 2 Sa Pu 2 VaSert / Pekka Teini 

29.6.2013 Pietari KV Pu 1 Serti Cacib Rop Ryp 1 / Revaz R. Khomasuridze/ Tatjana Urek

30.6.2013 Pietari KV Pu 1 Serti Cacib Rop Ryp 3 / Vera Smirnova

6.7.2013 Mikkeli KR Jun Eri 2 Sa Pu 2 VaSert / Refet Hadzic

14.7.2013 Hyvinkää KR Jun Eri 1 Sa Pu 3 Serti / Jurate Butkiene

10.8.2013 Joensuu KV Nuo Eri 2 Sa Pu 4 VaSert / Jelena Kruus

11.8.2013  Joensuu KV Nuo Eri 2 / Dominic Harris

17.8.2013 Kouvola KR Nuo Eri 2 / Zoran Brankovic

31.8.2013 Viipuri KR Pu 1 Serti =RU MVA Rop Ryp 1 Bis 1 / Ekaterina Senashenko

15.9.2013 Porvoo KR Nuo Eri 2 / Penny Williams

13.12. Helsinki KV,Helsinki Winner-13: Nuo Eri 1 Sa Pu1 Serti Cacib ROP HeW-13 / Kurt Nilsson

14.12. Helsinki KV,Pohjoismaiden Voittaja-13: Nuo Eri 1 Sa Pu 2 Serti VaCacib / Rune Fagerström

15.12- Helsinki KV Voittaja-13: Nuo Eri 1 Sa Pu 3 Serti / Carlos Fernandes Renau

Gordoninsetteri Moonset Ice Pearl

Om. Sari Finer-Miettinen

2.3..2013 Kouvola RN Jun Eri 1 Sa Pn 2 VaSert / Paula Heikkinen-Lehkonen 

31.3.2013 Lappeenranta Jun Eri 1 Sa Pn 2 Serti / Tuula Savolainen

5.5.2013 Pietari Nuo Eri 2 / Juan Naveda 

18.5.2013 Siilinjärvi RN Jun Eri 2 Sa Pn 3 VaSert / Pekka Teini 

15.6.2013 Kerimäki RN Jun Eri 1 Sa Pn 1 Serti Vsp / Pekka Teini

29.6.2013 Pietari KV Pn 1 Serti Cacib / Revaz R. Khomasuridze

30.6.2013 Pietari KV Pn 1 Serti Cacib / Vera Smirnova

6.7.2013 Mikkeli KR Jun Eri 2 / Refet Hadzic

14.7.2013 Hyvinkää KR Jun Eri 1 Sa Pn 1 Serti Rop Ryp 1 / Jurate Butkiene

10.8.2013 Joensuu KV Nuo Eri 2 Sa Pn 4 VaSert / Jelena Kruus 

11.8.2013 Joensuu KV Nuo Eri 1 Sa Pn 1 Serti Cacib Vsp / Dominic Harris

17.8.2013 Kouvola KR Nuo Eri 1 / Zoran Brankovic

31.8.2013 Viipuri KR Pn 1 Serti Vsp / Ekaterina Senashenko

15.9.2013 Porvoo KR Nuo Eri 2 / Penny Williams

29.9.2013  Pietari KR Nuo Eri 1 Pn 1 Serti / Valentina Ivanishcheva

29.9.2013 Pietari KR Nuo Eri 1 Pn 1 Serti= RU MVA / Helena Borisova

Gordoninsetteri Moonset I´m Piece Of Gold

Om. Sari Finer-Miettinen

13.4.2013 Hirvensalmi RN Jun Eri 1 Sa Pu 1 Serti Rop / Tuula savolainen 

5.5.2013 Tohmajärvi RN Jun Eri 1 Sa Pu 1 Serti Rop / Jurate Butkiene

15.6.2013 Kerimäki RN Jun Eri 1 Sa Pu 1 Serti Rop / Pekka Teini 

6.7.2013 Mikkeli KR Jun Eri 1 Sa Pu 1 Serti Rop Ryp 1 / Refed Hadzic / Walter van den Broeck

10.8.2013 Joensuu KV Nuo Eri 1 Sa Pu 2 Serti VaraCa / Jelena Kruus

11.8.2013 Joensuu KV Nuo Eri 1 Sa Pu 1 Serti Cacib Rop / Dominic Harris 

17.8.2013 Kouvola KR Nuo Eri 1 / Zoran Brankovic

31.8.2013 Mäntyharju Nuo Eri 2 / Hannele Jokisilta

15.9.2013 Porvoo Nuo Eri 3 / Penny Williams

29.9.2013 Pietari KR Nuo Eri 1 Serti Rop Ryp 2 / Valentina Ivanishcheva

29.9.2013 Pietari KR Nuo Eri 1 Serti Pu 2 / Helena Borisova

16.11.2013 Jyväskylä KV Nuo Eri 2 Sa Pu 4

30.11.Pietari KR Nuo Eri 1 Pu 1 Serti Rop Ryp 2 / F.Chaikovskaya

30.11.Pietari KR  Nuo Eri 1 Pu 1  Serti = RU MVA / I.Begma

13.12. Helsinki KV,Helsinki Winner-13: Nuo Eri 2 / Kurt Nilsson

14.12. Helsinki KV,Pohjoismaiden Voittaja-13: Nuo Eri 3 Sa /  Rune Fagerström

15.12- Helsinki KV Voittaja-13: Nuo Eri 2 / Carlos Fernandes Renau



Gordoninsetteri Moonset Immortal Love

Om. Sari Finer-Miettinen

2.3.2013 Kouvola RN Jun Eri 2 Sa Pu 2 VaSert / Paula Heikkinen-Lehkonen

31.3.2013 Lappeenranta KR Jun Eri Pu 1 Serti Rop / Tuula Savolainen 

5.5.2013 Pietari KV Nuo Eh / Juan Naveda

18.5.2013 Siilinjärvi RN Jun Eh 2 / Pekka Teini

15.6.2013 Kerimäki RN Jun Eh 3 / Pekka  Teini

Gordoninsetteri Moonset Ex Visu Amor

Om. Sari Finer-Miettinen

5.5.2013 Pietari KV Pn 2 Serti VaraCa / Juan Naveda

15.6.2013 Kerimäki RN Avo Eri 1 Sa Pn 3 / Pekka Teini 

FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

FCI 9 Seurakoirat ja kääpiökoirat

Lhasa Apso FI MVA Taivaskatseen mustikkasuu

Om. Titta Vauhkonen

23.02 2013 Tuusniemi RH NUO-ERI NUK1 / Hans Almgren

31.03 2013 Lappeenranta KR NUO-ERI NUK1 PN2  SA, SERT / Ekaterina Senashenko

21.04 2013 Outokumpu RH AVO-ERI AVK 1 / Cindy Petterson

11.05 2013 Hamina KV AVO-ERI AVK2 PN4 SA / Annamaria Tarjan

08.06 2013 Orivesi KR  AVO-ERI AVK1 PN2  SA  SERT /Pirjo Aaltonen

29.06 2013 Heinävesi RH AVO-EH AVK1 / Kristiina Ahlberg
 
6.7.2013 Mikkeli KR AVO- ERI AVK1 PN2 SA SERT MVA / Kuriata-Okarmus Monika

20.7.2013 Pieksämäki RH VAL-ERI VAK1 PN2 SA / Inga Siil

20.7.2013 Iisalmi KV VAL-ERI VAK4 /Birk Carsten

Ranskanbuldoggi Cerera Eclair De Lune

Om. Marjaana Honkanen

23.2.2013 Tuusniemi RN NUO-ERI NUK1 PN1 SA VSP SERT / Hans Almgren, Ruotsi

27.04.2013  Lahti KV  NUO ERI-1 SA / Juha Kares

7.9.2013 Äänekoski RN  AVO ERI-1 SA PN4 / Inga Siil, Viro

8.9.2013  Muurame RN  AVO ERI-4 / Anne Sume, Viro

Ranskanbuldoggi Cerera Camouflage

Omistaja: Maiju Myllys

6.7.2013 Mikkeli KR AVO H

20.7.2013 Pieksämäki RN AVO H

9.8.2013 Joensuu RN AVO EH3

Ranskanbuldoggi Huithapelin Iron Maiden

Omistaja: Maiju Myllys

15.9.2013 Pello KR pentunäyttely PEN2

FCI 10 Vinttikoirat