Kerhon järjestämien Match Show:n tulokset

30.11.2014 Match Show Taimitarhan hallilla

Vuosi 2017

Match Show 2.12.2017 tulokset:

BEST IN SHOW:
1. Itäsiperianlaika "Ilmari" - Satu Pammila
2. Kultainennoutaja "Surku" - Kaisu Raassina
3. Staffi "Naumi" - Anne Muhonen
4. Bordercollie "Kiwa" - Anne Lajunen
5. Tanskansoggi "Lilo" - Hanna Mäntynen
6. Snautseri "Ripa" - Marjo Huttunen
7. Basset hound "Pena" - Hanna Mäntynen

LAPSI JA PEHMOKOIRA:
1. Otto Kokki
2. Aino Laamanen
3. Heikki Kokki
4. Armas Raassina
5. Hulda Raassina

LAPSI JA KOIRA:
1. Lapinporokoira "Tieva" - Evena Akkila
2. Collie "Remu" - Elli Laamanen
3. Kultainennoutaja "Surku" - Hulda Raassina
4. Lapinporokoira "Usma" - Väinö Kemppainen
5. Lapinporokoira "Saana" - Otto Kokki

JUNIOR HANDLER:
1. Lapinporokoira "Saana" - Elli Kokki

FCI 1:
1. Bordercollie "Kiwa" - Anne Lajunen
2. Collie "Isla" - Heidi Akkila
3. Valkoinen paimenkoira "Pepri" - Helena valkeapää

FCI 2:
1. Snautseri "Ripa" - Marjo Huttunen
2. Tanskandoggi "Lazy" - Hanna Mäntynen
3. Kääpiösnautseri "Siru" - Virpi Katajisto
4. Tanskandoggi "Doris" - Katja Korhonen

FCI 3/4/9:
1. Staffi "Naumi" - Anne Muhonen
2. Cairnterrieri "Ela" - Maija Koiranen
3. Cairnterrieri "Lola" - Pekka Karjalainen
4. Tiibetinspanieli "Sirius" - Tuula Suomalainen

FCI 5/6/7:
1. Itäsiperianlaika "Ilmari" - Satu Pammila
2. Suomenajokoira "Roki" - Salla Uda
3. Lapinporokoira "Tieva" - Heidi Akkila
4. Suomenpystykorva "Karo" - Johanna Helander

FCI 8/10:
1. Kultainennoutaja "Surku" - Kaisu Raassina
2. Englanninspringerspanieli "Sade" - Mari Ovaska

PENNUT:
1. Basset Hound "Pena" - Hanna Mäntynen
2. Dalmatialainen "Desti" - Mira Tervonen
3. Lapinporokoira "Aimo" - Heidi Kemppainen
4. Kääpiösnautseri "Helmi" - Erja Kilpeläinen

VETERAANIT:
1. Tanskandoggi "Lilo" - Hanna Mäntynen
2. Lapinporokoira "Ruuti" - Heidi Kemppainen
3. Kääpiösnautseri "Rilla" - Virpi Katajisto
4. Puli "Upponalle" - Anne Lajunen

Vuosi 2016

Savonlinnan kennelkerhon Match Show 14.7.2016

Tulokset:

BIS:
1. Kääpiösnautseri "Esko", Merja Miettinen
2. Lyhytkarvainen Saksanseisoja "Jysy", Emmi Nykänen
3. Kääpiövillakoira "Rico", Nea Löytynoja
4. Itäsiperianlaika "Jertsa", Anna Enges
5. Itäsiperianlaika "Herkko", Anna Enges

LAPSI JA KOIRA:

1. Collie "Muusa", Sara Ylitalo
2. Labradorinnoutaja "Hilla", Mona Honkanen
3. Lapinporokoira "Ruuti", Kerttu Kemppainen
4. Cairnterrieri "Heta", Miro Juvonen

JUNIORHANDLER:

1. Shetlanninlammaskoira "Siina", Anni Hyyryläinen
2. Jackrusselinterrieri "Mette", Jonna Rimpilä
3. Collie "Tuuli", Linnea Manfe
4. Walesinspringerspanieli "Helmi", Siiri Kaskinen

PIENET PENNUT:

Punaiset:
1. Kääpiösnautseri "Esko", Merja Miettinen
2. Whippet "Pablo", Annu Karhu
3. Shiba "Supi", Joanna Paukkunen
4. Basset hound "Malla", Hanna Mäntynen

Siniset:
1. Australianterrieri "Bea", Siiri Kaskinen
2. Kääpiösnautseri "Remu", Minna Laamanen
3. Ranskanbuldoggi "Liina", Sirpa Väyrynen
4. Kleinspitz "Velho", Ida-Maria Hakkarainen

ISOT PENNUT:

Punaiset:
1. Itäsiperianlaika "Herkko", Anna Enges
2. Landseer "Nuoli", Liina Lehtolainen
3. Englanninspringerspanieli "Elmo", Pauliina Hakkarainen
4. Kultainennoutaja "Surku", Kaisu Simonen

Siniset:
1. Amerikanakita "Lukas", Laura Hirvonen
2. X-rotu "Reiska", Hanna Suomalainen
3. Labradorinnoutaja "Siru", Jenni Inkinen
4. Pohjanpystykorva "Namu", Maija Herranen

PIENET AIKUISET:

Punaiset:
1. Kääpiövillakoira "Rico", Nea Löytynoja
2. Cairnterrieri "Jelena", Katja Juvonen
3. Jackrusselinterrieri "Indi", Satu Mehtonen
4. Welsh corgi "Feelix", Minttu Viinanen

Siniset:
1. Cairnterrieri "Nelli", Elisa Laukkanen
2. Dreeveri "Tella", Toni Karppinen
3. Jackrusselinterrieri "Mette", Jonna Rimpilä
4. Portugalinpodengo "Raita", Marke Kärkkäinen

ISOT AIKUISET:

Punaiset:
1. Lyhytkarvainen saksanseisoja "Jysy", Emmi Nykänen
2. Rhodesiankoira "Sisu", Laura Mikkonen
3. Pitkäkarvainen collie "Kamu", Rea Ylitalo
4. Berninpaimenkoira "Hertta", Sinikka Kuittinen

Siniset:
1. Tanskandoggi "Jymy", Janita Käyhkö
2. Walesinspringerspanieli "Aava", Niina Piiranen
3. Karjalankarhukoira "Kuura", Sara Penttinen
4. Keskiaasiankoira "Alma", Jenni Kääpä

VETERAANIT:

Punaiset:
1. Itäsiperianlaika "Jertsa", Anna Enges
2. Tanskandoggi "Lilo", Hanna Mäntynen
3. Kultainennoutaja "Lepi", Jenni Kääpä
4. Lyhytkarvainen saksanseisoja "Bläki", Mira Tervonen

Siniset:
1. X-rotu "Ano", Susanna Sallinen
2. Labradorinnoutaja "Inka", Leena Palomäki
3. Staffordshirenbullterrieri "Ukko", Sanna Kärki
4. Puli "Upponalle", Anne Lajunen

Vuosi 2015

Kennelkerhon Helatorstain Match Show

Tuomareina: Sari Finer-Miettinen & Hannu Myöhänen


Best in Show:
1. Islanninlammaskoira Kinna & Iita-Mari Laamanen
2. Shetlanninlammaskoira Siina & Anni hyyryläinen
3. Kleinspitz Vimma & Mirva Turtiainen
4. Kultainennoutaja Muru & Laura Laukkanen
5. Isovillakoira Lyyli & Elina Somppi
6. Suomenpystykora Kusti & Anna Syrjäläinen
7. X-rotu Iivari & Anne Pulkkinen
8. Kääpiösnautseri Siru & Virpi Katajisto

Lapsi ja pehmokoira:
1. Kastanja & Lilja Asikainen

Lapsi ja koira:
1. Leonberginkoira Skille & Elli Kokki
2. Bernhardinkoira Lara & Jare Paajanen
3. Berninpaimenkoira Balu & Victoria Karjalainen
4. Labradorinnoutaja Verneri & Atte Vehviläinen

Junior Handler:
1. Shetlanninlammaskoira Siina & Anni hyyryläinen
2. Tanskalaisruotsalainen pihakoira Miisa & Katriina Nyrhinen
3. Shiba Siru & Veera Kinnunen
4. Kultainennoutaja Muru & Laura Laukkanen

Ryhmä 1 (FCI 1)
1. Shetlanninlammaskoira Siina & Anni hyyryläinen
2. Belgianpaimenkoira groenendael Aada & Tiina Luukkonen
3. Belgianpaimenkoira groenendael Gini & Laura Hirvonen
4. Bordercollie Kiwa & Anne Lajunen

Ryhmä 2 (FCI 2)
1. Kääpiösnautseri Siru & Virpi Katajisto
2. Leonberg Skille & Olli Itkonen
3. Kääpiösnautseri Pinja & Maarit Kataikko
4. Bernhardinkoira Lara & Ulla Silvennoinen

Ryhmä 3 (FCI 3/4/9)
1. Isovillakoira Lyyli & Elina Somppi
2. Staffoshirenbullterrieri Hertta & Jenna Aalto
3. Kääpiövillakoira Blanco & Heidi Sysioja
4. Valkoinen länsiylämaanterrieri Paavo & Jenni Koistinen

Ryhmä 4 (FCI 5/6/7)
1. Suomenpystykora Kusti & Anna Syrjäläinen
2. Pienimünsterinseisoja Sissi & Maija Kapanen
3. Länsigöötanmaanpystykorva Martta & Anne Laamanen
4. Alaskanmalamuutti Welmu & Ari Lonka

Ryhmä 5 (FCI 8/10)
1. Kultainennoutaja Muru & Laura Laukkanen
2. Walesinspringerspanieli Helmi & Kaisu Simonen
3. Espanjanvesikoira Minni & Veera Rautsiala
4. Kultainennoutaja Rose & Elina Pitkänen

Ryhmä 6 (X-rotu)
1. Iivari & Pulkkinen Anne

Ryhmä 7 (Pennut)
1. Kleinspitz Vimma & Mirva Turtiainen
2. Berninpaimenkoira Macna & Marjo Huju
3. X-rotu Maya & Silja Korhonen
4. Espanjanvesikoira Asta & Anni-Mari Nuutinen

Ryhmä 8 (Veteraanit)
1. Islanninlammaskoira Kinna & Iita-Mari Laamanen
2. Suomenpystykorva Epeli & Kaisu Inget
3. Suomenajokoira Camilla & Pirkko Kokko
4. X-rotu Cola & Laura Hirvonen

Vuosi 2014

Kennelkerhon Match Show 30.11.2014

Tuomarit: Mirkka Kalmari ja Hannu Sistonen

BEST IN SHOW

1. Jämtlanninpystykorva, Roni, ohjaaja Sari Finer-Miettinen
2. Bordercollie, Kiwa, ohjaaja Anne Lajunen
3. Pesukarhukoira, Taavi, ohjaaja Sanna Kumpulainen
4. Tiibetinspanieli, Telma, ohjaaja Iiris Härkänen
5. X-rotu, Rontti, ohjaaja Jemina Huuhtanen
6. Leonberg, Skille, ohjaaja Olli Itkonen
7. Labradorinnoutaja, Justus, ohjaaja Marjo Tikka
8. Puli, Upponalle, ohjaaja Anne Lajunen

Lapsi ja pehmokoira

1. Ville, ohjaaja Veera Härkänen
2. Ena, ohjaaja Oskari Toivonen
3.Topi, ohjaaja Heikki Kokki
4. Pongo, ohjaaja Evena Akkila

Lapsi ja koira
1.Leonberg, Skille, ohjaaja Elli Kokki
2.Punainen irlanninsetteri, Nancy, ohjaaja Noora Miettinen
3.Jämtlanninpystykorva, Ronja, ohjaaja Teemu Miettinen
4.Pk collie, Demi, ohjaaja Evena Akkila

Junior handler
1.Tiibetinspanieli, Telma, ohjaaja Iiris Härkänen
2.Bichon frisé, Vieno, ohjaaja Roosa Härkänen
3.Bichon frisé, Vanessa, ohjaaja Saara Härkänen
4.Belgianpaimenkoira groenendael, Gini, ohjaaja Silja Korhonen

Ryhmä 1 (FCI1)
1.Bordercollie, Kiwa, ohjaaja Anne Lajunen
2.Valkoinenpaimenkoira, Rio, ohjaaja Tiina Rosanti
3.Saksanpaimenkoira, Rukka, ohjaaja Jemina Huuhtanen
4.Belgianpaimenkoira groenendael, Aada, ohjaaja Tiina Luukkonen

Ryhmä 2 (FCI 2)
1. Leonberg, Skille, ohjaaja Olli Itkonen
2. Tanskandoggi, Haamu, ohjaaja Jere Lahtinen
3. Bullmastiffi, Pepe, ohjaaja Susanna Sallinen
4. Bernhardinkoira, Lara, ohjaaja Ulla Silvennoinen

Ryhmä 3 (FCI 3, 4, 9)
1. Tiibetinspanieli, Telma, ohjaaja Iiris Härkänen
2. Ranskanbulldoggi, Urpo, ohjaaja Sirpa Väyrynen
3. Ranskanbulldoggi, Cara, ohjaaja Anni Silvennoinen
4. Staffordshirenbullterrieri, Vane, ohjaaja Suvi Partanen

Ryhmä 4 (FCI 5, 6, 7)
1. Pesukarhukoira, Taavi, ohjaaja Sanna Kumpulainen
2. Lapinporokoira, Laika, ohjaaja Carita Toivanen
3. Suomenajokoira, Selma, ohjaaja Sanna Klementtinen
4. Eurasier, Yu-na, ohjaaja Anne Soininen

Ryhmä 5 (FCI 8, 10)
1. Labradorinnoutaja, Justus, ohjaaja Marjo Tikka
2. Labradorinnoutaja, Huugo, ohjaaja Iida Lundenius
3. Irlanninsusikoira, Maltti, ohjaaja Sanna Kumpulainen

Ryhmä 6 (x-rotu)
1. Rontti, ohjaaja Jemina Huuhtanen
2. Boris, ohjaaja Annukka Romunen
3. Sacura, ohjaaja Elisa Taskinen

Ryhmä 7 (pennut)
1. Jämtlanninpystykorva, Roni, ohjaaja Sari Finer-Miettinen
2. Tiibetinterrieri, Titi, ohjaaja Sanna Vainikainen
3. Pk collie, Isla, ohjaaja Heidi Akkila
4. Espanjanvesikoira, Zoco, ohjaaja Mari Arpinen

Ryhmä 8 (veteraanit)
1. Puli, Upponalle, ohjaaja Anne Lajunen
2. X-rotu, Cola, ohjaaja Laura Hirvonen

Palmusunnuntain Match Show 2013

Vuosi 2013

Kennelkerhon Match Show 24.3.2013

Lapsi ja pehmokoira

1. Ea ja Prinsessa

2. Jare ja Turo

3. Elli ja Inka

- Janni ja Kleopatra

- Valtteri ja Jussi

- Väinö ja Hau


Lapsi ja koira

1. Matias Kosonen ja Lancashire Heeler Vilho

2. Laura Paunonen ja Howavart Martta

3. Sari Suomalainen ja Shetlanninlammaskoira Minttu

4. Valtteri Viro ja Lapinporokoira Ruuti

5. Janni Nousiainen ja ranskanbuldoggi Melody

6. Väinö Viro ja leonberginkoira Hertta


Junior Handler

1. Elina Lehto ja karjalankarhukoira Hilla

2. Heidi Leskinen ja kääpiövillakoira Osku

3. Jenni Koistinen ja Westie Paavo

4. Iiris Könönen ja Bretoni Kike

5. Iida Kautonen ja kääpiöpystykorva Melli

6. Sanna Hirvonen ja lagotto Kamu

7. Ella Turtiainen ja Mitteli Cilla


Ryhmä 1 (FCI 1)

1. Kaisa Törn ja Sheltti Meri

2. Noora Kekäläinen ja australianpaimenkoira Tahko

3. Saila Kytömäki ja Heeler Vilho

4. Emma Kimari ja Collie Nita

- Eija Hirvonen ja belgianpaimenkoira groendhal Axu

- Sari Luoma-Keturi ja beuceron baris

- Riina Viertokangas ja valkoinen paimenkoira Tico

- Mirja Konnu ja chodsky pes Vito

- Ella-Noora Hulkkonen ja corgi Hula

- Anne Loikkanen ja saksanpaimenkoira Iines

- Kaisa Törn ja sheltti Charlie

- Kaisa Törn ja sheltti Zazza

- Kaisa Törn ja sheltti Zumba


Ryhmä 2 (FCI 2)

1. Kaisa Törn ja berninpaimekoira Hertta

2. Heidi Kemppainen ja leonberginkoira Lilli

3. Virpi Katajisto ja kääpiösnautseri Kerttu

4. Kaisa Törn ja berninpaimenkoira Pihlaja

5. Heidi Kemppainen ja leonberginkoira Warre


Ryhmä 3 (yhdistetty FCI 3/4/9)

1. Sari Reinikainen ja jack russel terrier Toivo

2. Taina Suomalainen ja kääpiövillakoira Pyry

3. Titta Vauhkonen ja lhasa apso Mustikka

4. Hanna Käyhkö ja bostonin terrieri Pate

- Päivi Lehtonen ja havanna Laku

- Heidi Leskinen ja kääpiövillakoira Osku

- Hanna Mustapää ja cavalier Justy


Ryhmä 4 (yhdistetty FCI 5/6/7/8/10 - ISOT)

1. Johanna Helander ja rhodesiankoira Eeben

2. Jukka Mikkonen ja alaskan malamuutti Nanuk

3. Heidi Kemppainen ja lapinporokoira Rurik

4. Jenni Kääpä ja kultainennoutaja Debi

- Pertti Huuskonen ja suomenajokoira Erkki

- Viola Karhapää ja jämtlanninpystykorva Hara

- Miia Koikkalainen ja karkeakarvainen saksanseisoja Ella

- Vesa Sallinen ja lyhytkarvainen saksanseisoja Aku

- Anne Soininen ja eurasier Mao


Ryhmä 5 (yhdistetty FCI 5/6/7/8/10 - PIENET)

1. Tanja Partanen ja Länsigöötanmaanpystykorva Eka

2. Iita-Mari Laamanen ja islanninlammaskoira Aasa

3. Leena Hartikainen ja mitteli Onni

4. Pentti Korhonen ja pohjanpystykorva Vertti

- Jonna Leppänen ja beagle Remu

- Jouni Sivonen ja mittelu Töppönen

- Simpura Terhi ja mitteli Renzo

- Mari Tynkkynen ja beagle Veijo


Ryhmä 6 (X-rotu)

1. Jenni Kääpä ja Rolle

2. Annukka Romunen ja Boris

3. Pirjo Pulkkinen ja Jere

4. Ari Piiroinen ja Pate


Ryhmä 7 (Pennut)

1. Laura Mikkonen ja rhodesiankoira Sisu

2. Esa Tuomiranta ja lagotto Ella

3. Johanna Helander ja suomenpystykorva Karo

4. Kaisa Pellinen ja tiibetinspanieli Vinny

- Mari Pellinen ja tiibetinspanieli Toivo

- Hannele Juuti ja snautseri Tara

- Heidi Heinonen ja parsonrusselinterrieri Taisto

- Heli Hinkkanen ja mittelu Einari

- Piia Lötjönen ja rottweiler Karla


Ryhmä 8 (Veteraanit)

1. Lotta Lepistö ja australianterrieri Jepe

2. Hannu Mustapää ja labradorinnoutaja Dandy

3. Olli Itkonen ja leonberginkoira Olvi


Best in Show

1. Jenni Kääpä ja X-rotu Rolle

2. Laura Mikkonen ja rhodesiankoira Sisu

3. Kaisa Törn ja sheltti Meri

4. Lotta Lepistö ja australianterrieri Jepe

5. Johanna Helander ja rhodessiankoira Eeben

6. Kaisa Törn ja berninpaimenkoira Hertta

7. Tanja Partanen ja länsigöötanmaanpystykorva Eka

8. Sari Reinikainen ja jack russelterrieri Toivo

Kennelkerhon 50-juhlavuoden Match Show Laitaatsillan kentällä 26.6.2013

BEST IN SHOW

1. X-rotu Rolle & Jenni Kääpä

2. Valkoinen paimenkoira Rio & Tiina Rosanti

3. Itäsiperianlaika Pola & Anna Enges

4. Islanninlammaskoira Piina & Iitamari Laamanen

5. Novascotiannoutaja Jekku & Heidi Hirvesmäki

6. Cairnterrieri Valma & Pekka Karjalainen

7. Kääpiösnautseri Hönö & Inka Katajisto

8. Kääpiösnautseri Siru & Virpi Katajisto


Lapsi ja pehmokoira

1. "Beagle" & Inka Jantunen

2. "Retu" & Oona Eronen

3. "Armas" & Timi Silventoinen

4. "Nuutti" & Atalia Kinnunen


Lapsi ja koira

1. Espanjanvesikoira Alli & Siiri Kaskinen

2. Venäjän vinttikoira Sandra & Erika Pajarinen

3. Islanninlammaskoira Kinna & Meri Seppänen


Junior Handler

1. Espanjanvesikoira Riesa & Veera Rautsiala

2. Karkeakarvainen mäyräkoira Honey & Siiri Lötjönen

3. Lapinporokoira Nipsu & Pia Jantunen


Pennut

1. Itäsiperianlaika Pola & Anna Enges

2. Beuceron Tare & Susanna Ilonen

3. Hovawart Juuli & Jaana Aalto

4. Belgianpaimenkoira groenendael Rilla & Laura Kettunen

- Espanjanvesikoira Miina & Sanna Pyykkönen

- Länsigöötanmaanpystykorva Lara & Miia Kierikki-Malinen

- Valkoinen ruotsinhirvikoira Taiska & Outi Eronen

- Novascotiannoutaja Pessi & Maija Tiainen

- Kääpiövillakoira Blanco & heidi Sysioja

- Espanjanvesikoira Liisa & Elina Pitkänen

- Mittelspitz Pinja & Petra Åkerlund

- Eurasier Yuna & Anne Soininen

- Espanjanvesikoira Elli & Jatta Kaskinen

- Espanjanvesikoira Minni & Krista Tuomainen

- Espanjanvesikoira Liinu & Henna Suomalainen

- Belgianpaimenkoira groenendael Gini & Laura Hirvonen

- Glen of Imalin terrieri Murphy & Johannna Ralli

- Newfoundland Torsti & Anni Paukku


Veteraanit

1. Kääpiösnautseri Hönö & Inka Katajisto


X-rotu

1. Rolle & Jenni kääpä

2. Boris & Annukka Romunen

3. Jere & Pirjo Pulkkinen

4. Lulu & Viiivi Luukkonen

- Zero & Laura Hirvonen


FCI 1

1. Valkoinen paimenkoira Rio & Tiina Rosanti

2. Australianpaimenkoira Prada & Tanja Ruuskanen

3. Saksanpaimenkoira Iines & Anne Loikkanen

4. Belgianpaimenkoira Tervueren Baika & Mari Klemola

- Belgianpaimenkoira Tervueren Sera & Pirjo Pulkkinen

- Partacollie Muusa & Enni Siitonen

- Beuceron Armas & Hanna Laamanen

- Corgi Walde & Mari Ralli

- Pitkäkarvainen collie Nita & Emma Kimari

- Saksanpaimenkoira Chili & Tiina Saarelma

- Corgi Feelix & Minttu Viinanen

- Sheltti Kassu & Ritva Jaatinen

- Partacollie Java & Enni Siitonen


FCI 2

1. Kääpiösnautseri Siru & Virpi Katajisto

2. Tanskandoggi Hely & Jaana Kolari

3. Kääpiösnautseri Pinja & Maarit kataikko

4. Kääpiösnautseri Lumi & Maarit Kataikko


FCI 3/4/9

1. Cairnterrieri Valma & Pekka Karjalainen

2. Venäjän toyterrieri Roni & Sanni Asikainen

3. Bostoninterrieri Pate & Hanna Käyhkö

4. Cairnterrieri Helga & Marianne Karjalainen

- Kiinanharjakoira Carmen & Elina Pitkänen

- Kääpiövillakoira Danny & Virpi Jaskio


FCI 5/6/7

1. Islanninlammaskoira Pinna & Iitamari Laamanen

2. Länsigöötanmaanpystykorva Aslak & Jasmin Rosenberg

3. Rhodesiankoira Sisu & Laura Mikkonen

4. Dreeveri Urkki & Mari Niiranen

- Suomenlapinkoira Muksi & Ari Kinnunen

- Eurasier Mao & Anne Soininen

- Norjan harmaahirvikoira Lissu & Henna Karvinen

- Lapinporokoira Nilsu & Karja Jantunen

- Lapinporokoira Tenho & Mervi Silvennoinen

- Plottinajokoira Briti & Elisa Väistö


FCI 8/10

1. Novascotiannoutaja Jekku & Heidi Kirvesmäki

2. Venäjän vinttikoira Sandra & Jaana Eronen

3. Whippet Ukko & Malla Laamanen

4. Espanjanvesikoira Amy & Elina Pitkänen

- Espanjanvesikoira Reina & Kirsi Kuparinen

- Labradorinnoutaja Onni & Eila Pitkonen

- Espanjanvesikoira Riesa & Veera Rautsiala

- Novascotiannoutaja Nuutti & Suuvi Konttinen

- Walesinspringesspanieli Helmi & Kaisu Simonen

Kerhon joulu-Match Show 1.12.2013 Taimitarhan hallilla

Best in Show
1. Kleinspitz, Igor, Anne Somppi
2. Kääpiösnautseri Hilma, Erja Kilpeläinen
3. Suomenajokoira Cami, Matti Mikkonen
4. Tsekinpaimenkoira Rolle, Piia Vuohensalo
5. X-rotu Tauno, Mia Saukkonen
6. Kääpiövillakoira Bianco, Heidi Sysioja
7. Leonberg Jalle, Olli Itkonen
8. Lagotto Kamu, Sanna Hirvonen

LAPSI JA PEHMOKOIRA
1. Timi ja Armas
2. Elli ja Ruusu
3. Roni ja Osku
4. Atte ja Rotikka

LAPSI JA KOIRA
1. Kääpiösnautseri Hilma, Leo-pekka Kilpeläinen
2. Länsiylämaanterrieri Pimu,Vilma Falck

Ryhmä 1 ( FC 1)
1. Tsekinpaimenkoira Rolle, Piia Vuohensalo
2. Valkoinenpaimenkoira Rio, Tiina Rosanti
3. Saksanpaimenkoira Chili, Tiina Saarelma
4. Belgianpaimenkoira Gini, Laura Hirvonen

Ryhmä 2 ( FC 2)
1. Leonberg Jalle, Olli Itkonen
2. Kääpiösnautseri Sissi, Viivi Makkonen

Ryhmä 3 ( FCI 3,4,9 )
1. Kääpiövillakoira Blanco, Heidi Sysioja
2. Cottondetulear Vili, Iina Hirvonen
3. Venäjäntoy Roni, Sanni Asikainen

Ryhmä 4 ( 5,6,7)
1. Kleinspitz Igor, Anne Somppi
2. Bretoni Kike, Iiris Könönen
3. Mittelspitz Cilla, Ella Turtiainen
4. Karjalankarhukoira Hilla, Elina Lehto

Ryhmä 5 ( FCI 8, 10 )
1. Lagotto Kamu, Sanna Hirvonen

Ryhmä 6 X-rotu
1. Tauno, Mia Saukkonen
2. Boris, Annukka Romunen
3. Zero, Laura Hirvonen

Ryhmä 7, ( pennut-9kk.)
1. Kääpiösnautseri Hilma, Erja Kilpeläinen
2. Pitkäkarvainen Collie Poju, Rea Ylitalo
3. Bokseri Harri, Nita Muhonen
4. Kleinpitz Eki, Anne Somppi


Ryhmä 8,( veteraanit -8v.)
1. Suomenajokoira Cami, Matti mikkonen
2. Parsonrussel Lilli, Viivi Muttonen
3. X-Rotu Cola, Laura Hirvonen
4. Toyvillakoira Emma, kiia Makkonen